دانشگاه شهید مدنی آذربایجان رتبه 159 در بین دانشگاه های آسیا کسب کرد

به گزارش وبلاگ خطاطی، براساس اعلام پایگاه بین المللی رتبه بندی تایمز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در بین دانشگاه های آسیا با صعود 92 پله ای در رتبه 159 قرار گرفت.

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان رتبه 159 در بین دانشگاه های آسیا کسب کرد

علی عجمی، معاون پژوهش وفناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در گفتگو با خبرنگار استان های وبلاگ خطاطی، گفت: براساس اعلام پایگاه بین المللی رتبه بندی تایمز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در بین دانشگاه های آسیا با صعود 92 پله ای در رتبه 159 قرار گرفت.

علی عجمی با اعلام این مطلب در تشریح فرایند رتبه بندی فوق افزود: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی در سطح بین المللی است که در کنار رتبه بندی های بین المللی دانشگاه ها در سطح جهان، از سال 2013 میلادی رتبه بندی دانشگاه های آسیایی را نیز انجام می دهد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان افزود: در سال 2013 فقط 3 دانشگاه از کشور جمهوری اسلامی ایران در رتبه بندی بین المللی تایمز حضور داشتند و در سال 2022 تعداد دانشگاه های حاضر در این رتبه بندی به 62 دانشگاه رسیده است.

عجمی در خصوص ارتقای رتبه دانشگاه در لیست مذکور نیز گفت: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در سال 2022 در سایه تلاش های اساتید، دانشجویان و پژوهشگران با 92 پله صعود در جایگاه 159 در بین دانشگاه های آسیا قرار گرفته است و در بین 62 دانشگاه حاضر از کشور در این رتبه بندی جایگاه 18 و در بین دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه 10 و در بین دانشگاه های منطقه 3 (دانشگاه های استان های آذربایجانشرقی، آذربایجانغربی، اردبیل و زنجان) رتبه سوم و در بین دانشگاه های جامع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه 5 کشوری را به خود اختصاص داده است.

معاون پژوهش و فناوری در خاتمه خاطرنشان کرد: روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه ها است که از 13 شاخص در قالب 5 معیار آموزش (25)، پژوهش (30)، استنادات (30)، درآمد صنعتی (7.5) و وجهه بین المللی (7.5) بهره جسته است. با این حال در رتبه بندی دانشگاه های آسیایی پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص ها، نتایج کسب شده را بر اساس دانشگاه های موجود در این رتبه بندی مجدد تنظیم می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان رتبه 159 در بین دانشگاه های آسیا کسب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه شهید مدنی آذربایجان رتبه 159 در بین دانشگاه های آسیا کسب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید