فهرست ورود و خروج استقلال برای فصل آینده معین شد

به گزارش وبلاگ خطاطی، استقلال فصل جاری از لحاظ فنی اگرچه نقطه ضعف کم نداشت اما درهرصورت فرهاد مجیدی با همین اسکواد پیروز شد تا تیمش را بعد از 9 سال دوباره به قله فوتبال ایران بازگردانده و برای چهارمین بار استقلال را قهرمان لیگ برتر کند. این درحالی است که در فاصله 3 هفته به جای مانده تا انتها رقابت ها با توجه به معین شدن قهرمان اگرچه جذابیت پیگیری رقابت ها برای علاقه مندان به فوتبال از بین رفته است اما جذابیت اخبار نقل وانتقالاتی از همین حالا شروع شده و بعضا شاهد جابه جایی ستاره ها در رسانه ها و پیوستن یا جدایی آنها به تیم های مختلف به ویژه به سرخابی ها هستیم.

فهرست ورود و خروج استقلال برای فصل آینده معین شد

با همه این تفاسیر اما روز گذشته از این موضوع خبر دادیم که هنوز سرنوشت همکاری کادر فعلی استقلال و به ویژه فرهاد مجیدی برای فصل آینده با این باشگاه معین نیست، هرچند شواهد و قرائن همه از تداوم همکاری مجموعه فعلی از مدیران تا سرمربی استقلال با این باشگاه برای فصل جاری خبر می دهند. بااین حال اگر بنا را روی همین شواهد راسخ بدانیم، پس برای دومین فصل متوالی فرهاد مجیدی این فرصت را خواهد داشت تا دوباره با تفکرات تاکتیکی اش خودش تیمش را ببندد و برای فصل نو رقابت ها مهیا و آماده کند.

هنوز اتفاقات سال گذشته را به خوبی به یاد داریم که چطور مجیدی جلوی زیاده خواهی های بعضی بازیکنان در پیش فصل ایستاد و گربه را دم حجله کشت تا حساب کار دست بازیکنانش بیاید. با این احوال از آنجا که استقلال فصل بیست ویکم قبل از حضور مدیران نو بسته شد؛ باوجود مدیران قبلی، کم مشکل و مصیبت بر سر راه مذاکرات با بازیکنانی که کادرفنی استقلال خواهان جذب یا تمدید قرارداد با آنها بوده به وجود نیامد و همین موضوع باعث شد دوباره نگرانی ها بر سر بسته شدن تیمی متزلزل به وجود بیاید. اما با هر ماجرایی که بود استقلال مدل 1401 به وسیله خود فرهاد مجیدی بسته شد و درنهایت هم با دست فرمان مجیدی به عنوان قهرمانی رسید. حالا نیز برآورد ها و شایعات برای بسته شدن تیمی که بتواند موفقیت های فصل جاری را ادامه بدهد، شروع شده و به نظر می رسد بعضی اتفاقات هم از حالا استارت خورده باشد.

از باشگاه استقلال خبر می رسد که با توجه به شرایط اقتصادی خوب ایجادشده در باشگاه برای بسته شدن تیمی مقتدر در راستای رفع شدن نقاط ضعف این تیم، منعی وجود ندارد و در این راستا سیگنال های مثبتی به کادرفنی ارائه شده است.

تمدیدی ها تکلیف فهرست خریدها را روشن می نمایند

استقلالی ها درحالی برای بستن تیم خود برای فصل نو استارت کار را زده اند که از جمع بازیکنان فعلی استقلال، قرارداد 6 بازیکن در سرانجام فصل تمام می گردد که عارف غلامی، روزبه چشمی، رافائل سیلوا، سعید مهری، آرمان رمضانی و وریا غفوری این نفرات هستند. این درحالی است که پیش از این بعضی رسانه ها خبر از سرانجام قرارداد مهدی مهدی پور داده بودند اما همانطور که قبلا نوشتیم، این بازیکن برای فصل آینده با استقلال قرارداد مشروط دارد و می تواند به ازای پرداخت مبلغی، رضایتنامه خود را گرفته و از استقلال جدا گردد. بااین حال برای مذاکره با نفرات نو، در ابتدای امر معین تکلیف تمدیدی ها در دستور کار قرار گرفته که براساس سرنوشت بازیکنان تمدیدی، بازیکنان نو جذب استقلال خواهند شد.

فقط هافبک خلاق؟

مجیدی در پی آن است تا شاکله تیم قهرمان را حفظ کند و این درحالی است که با همین نفرات، مجیدی همراه با استقلال دوباره به قله فوتبال ایران رسیده و برای فصل بعد هم فعلا خبری از آسیا نیست تا آبی ها بخواهند بریزوبپاش را در دستور کار قرار بدهند. بااین حال اگر همه این بازیکنانی که در فهرست تمدیدی ها هستند و مجیدی نیز خواهان حفظ آنهاست در تیم بمانند، در این زمان فقط جذب یک هافبک خلاق که سال جاری آبی ها خلأ آن را در ترکیب خود تا حدود زیادی احساس کردند در وهله اول در دستورکار قرار خواهد گرفت و مجیدی در اولین گام میخواهد تا تکلیف چنین بازیکنی را معین کند. اما اینکه این بازیکن خارجی باشد یا داخلی باید منتظر روزهای آینده باقی ماند.

کاوه و نادری برمی گردند؟

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر بازگشت کاوه رضایی و محمد نادری به استقلال درحالی منتشرشده که به نظر می رسد در این زمینه بعضی کوشش ها از سوی باشگاه شروع شده است. درهرصورت عملکرد سینوسی خط حمله استقلال و احتمال جدایی مهاجم فرانسوی و از سوی دیگر عدم بازگشت یزدانی به تیم برآورد ها مبنی بر بازگشت رضایی و نادری را تقویت نموده است. استقلال با جدایی مرادمند و یزدانی و با جدایی قطعی سیلوا و احتاقتصادی غلامی به شدت در این منطقه از زمین با خلأ روبرو خواهد شد اما در خط حمله جدایی هریک از مهاجمان این تیم می توانند زمینه ساز بازگشت بازیکنانی مانند کاوه رضایی باشند. بااین حال اگر آرمان، ارسلان و ژستد در استقلال بمانند، این احتمال نیز کمرنگ خواهد شد، هرچند طبق شنیده ها بعضی گزینه های داخلی در پست مهاجم مدنظر فرهاد مجیدی قرار دارند.

عزت اللهی در فهرست است؟

در چندسال اخیر همیشه بحث استقلالی شدن سعید عزت اللهی وجود داشته، این درحالی است که استقلال در این نقطه از زمین در فصل جاری با وجود بازیکنانی مانند نیک نفس و مهدی پور فصل خوبی را سپری کرد تا در این نقطه خیلی خلئی احساس نگردد. بااین حال پیش از این نوشتیم که طبق شنیده ها مهدی مهدی پور از یکی از باشگاه های قطری پیشنهاد هایی را دریافت نموده که این موضوع باعث شده تداوم همکاری هافبک میانی استقلالی ها با این باشگاه برای فصل بعد در هاله ای از ابهام قرار بگیرد که در صورت محقق شدن این امر، عزت اللهی برای حضور در استقلال به گزینه ای مجذوب کننده تبدیل خواهد شد. در غیر این صورت مجیدی در مرکز زمین با همین نفرات به کار ادامه خواهد داد، هرچند شاید برای جایگزینی این نفرات فعلی روی نیمکت، سرمربی استقلال دست به دامن یک یا دو گزینه جوان داخلی گردد.

یامگا می ماند

درباره سرنوشت بازیکنان خارجی استقلال نیز حرف وحدیث های زیادی به گوش می رسد. درباره سیلوا مدافع برزیلی استقلال این خبر به گوش می رسد که این مدافع برزیلی با سرانجام قرارداد نیم فصل خود با این باشگاه مطمئنا از این تیم جدا خواهد شد. اما درباره سایر خارجی های استقلال طبق شنیده های خبرنگار فرهیختگان به نظر می رسد یامگا در بین بازیکنان خارجی استقلال شانس بیشتری برای ادامه همکاری داشته باشد، هرچند به جز سیلوا، سایرین تا سرانجام فصل بعدی با استقلال همچنان قرارداد دارند.

محبی در پرتغال می ماند عارف به پرتغال می رود

بعلاوه درباره محمد محبی نیز بعضی برآورد ها حکایت از جذب این بازیکن به وسیله استقلال داشت اما طبق شنیده ها قرار نیست این بازیکن که در سپاهان درخشید و در سانتاکلارا هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی در تیمش پیدا کند از لیگ پرتغال جدا شده و به نظر می رسد هافبک سابق سپاهان همچنان در اروپا خواهد ماند. از سوی دیگر گویا عارف غلامی مدافع استقلال که به تازگی با یک شرکت نقل وانتقال بازیکن بین المللی قرارداد بسته برای فصل بعدی میخواهد به فوتبال اروپا برود و احتمالا او هم مثل خیلی از بازیکنان ایرانی سر از لیگ پرتغال درمی آورد.

فرهیختگان

منبع: فرارو

به "فهرست ورود و خروج استقلال برای فصل آینده معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست ورود و خروج استقلال برای فصل آینده معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید