آمریکا یک شهروند ایرانی را بابت دور زدن تحریم ها گناهکار اعلام کرد

به گزارش وبلاگ خطاطی، دستگاه قضایی آمریکا یک شهروند ایرانی را روز دوشنبه با ادعای دور زدن نظام بانکی ایالات متحده گناهکار اعلام نمود.

آمریکا یک شهروند ایرانی را بابت دور زدن تحریم ها گناهکار اعلام کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خطاطی، یک شهروند ایرانی که چندی قبل از سوی مقامات قضایی آمریکا به دور زدن تحریم های ایالات متحده علیه ایران شده متهم بود، روز دوشنبه در جریان جلسه دادگاهی خود در نیویورک که به طور آنلاین برگزار گشت، گناهکار اعلام شد.

به نوشته وبگاه کورت هاوس نیوز، این ایرانی علی صدر هاشمی نژاد نام دارد و متهم به پولشویی از طریق نظام بانکی آمریکا و انتقال آن به ایران بود. آمریکا مدعی شده که علی صدر هاشمی نژاد با همکاری با یک شرکت ساخت و ساز در ونزوئلا و تاسیس شرکت های مختلف در ترکیه، سوئیس وجزایر ویرجین 115 میلیون دلار به ایران انتقال داده است.

جفری برمن از دادستان های آمریکا در زمینه محکومیت این شهروند ایرانی گفت: محکومیت صدر نشان می دهد که تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران واقعی است و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

وکیل مدافع این شهروند ایرانی نیز تا به امروز به ایمیل ارسالی این وبگاه برای ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه پاسخی نداده است.

حکم این تبعه ایران هنوز اعلام نشده است.

آمریکا در سال های گذشته ایرانی های زیادی را به اتهام نقض تحریم ها بازداشت و محاکمه کرده است. این در حالی است که تحریم های کنونی آمریکا عمدتا یکجانبه و فاقد مبنای قانونی بین المللی هستند.

این کشور چندی قبل نیز گفت یک تاجر ایرانی در این کشور به اتهام نقض تحریم های ایران به حدود چهار سال زندان محکوم شده است. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا یک شهروند ایرانی را بابت دور زدن تحریم ها گناهکار اعلام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک شهروند ایرانی را بابت دور زدن تحریم ها گناهکار اعلام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید