اعتماد مردم مرا بهترین بازیکن آسیا کرد، قهرمانی پرسپولیس قطعی نیست

به گزارش وبلاگ خطاطی، دروازه بان تیم پرسپولیس گفت: از تمامی کسانی که به من اعتماد کردند و با رأی خود باعث شدند تا بهترین بازیکن آسیا شوم، تشکر می کنم.

اعتماد مردم مرا بهترین بازیکن آسیا کرد، قهرمانی پرسپولیس قطعی نیست

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ خطاطی از اپلیکیشن رسمی باشگاه پرسپولیس، علیرضا بیرانوند در مورد انتخابش به عنوان بهترین بازیکن آسیا در تاریخ جام جهانی، ملاقات با کودک فداکار، سفر به بلژیک، شرایط پرسپولیس در راه قهرمانی و مسائل دیگر صحبت هایی کرد که می خوانید:

انتشار ویدئوی ملاقات مجازی تو با محمدحسن عسگری که پای خود را در راه پاکسازی محیط از ویروس کرونا از دست داده سر و صدای زیادی در فضای مجازی ایجاد کرد.

متأسفانه برای محمدحسن مشکل عظیمی پیش آمده و یکی از پاهای خود را از دست داده است. وقتی فیلم را دیدم خیلی ناراحت شدم و پیگیری زیادی کردم تا بتوانم او را پیدا کنم و در نهایت با یاری وکیلم، محمدحسن را پیدا کردم. بعد با او به صورت تصویری صحبت کردم و قرار شد بعد از سرانجام شیوع ویروس کرونا به محل تمرین بیاید تا هم من او را ببینم و هم سایر بچه های پرسپولیس با او ملاقات نمایند.

فکر کنم حس و حال این نوجوان را خیلی خوب درک می کردی.

به هر حال وقتی این بچه ها را می بینم که سختی می کشند و پشتیبان ندارند می دانم که چه شرایط سختی پیش روی آن هاست. حتی دو پسر هم در برنامه عصر جدید از ملاقات با من صحبت کردند و امیدوارم که از این بچه ها حمایت شود چرا که آن ها از نظر اقتصادی شرایط خوبی ندارند. مطمئناً بعد از سرانجام شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی باشگاه این دو پسر خوب را هم در تمرین پرسپولیس خواهیم دید.

از شرایط خودت بگو که این روزها چطور تمرینات را انجام می دهی؟

خدا رو شکر که شرایط خوبی دارم و به صورت انفرادی تمریناتم را پیگیری می کنم. البته در این شرایط بیشتر در کنار خانواده هستم چراکه شرایط سختی نه تنها در ایران بلکه در جهان حاکم است. به دلیل شرایطی که وجود دارد نمی توانیم به صورت گروهی تمرین کنیم و در قرنطینه هستیم اما خودم به صورت شخصی تمرینات هوازی را انجام می دهم تا در شرایط ایده آل بمانم. همچنین تمریناتی که آقای فنایی برای من ارسال نموده را انجام می دهم تا از نظر بدنی شرایط خوبی داشته باشم.

شرایط رفتنت به بلژیک و حضور در تست های پزشکی به کجا رسید؟

باشگاه پرسپولیس نامه ای به باشگاه بلژیکی زده. به دلیل شرایطی که به خاطر کرونا به وجود آمده فعلا نمی توانم به بلژیک بروم چرا که محلی که تست پزشکی می گیرد تعطیل است. از طرف دیگر باید دو هفته قرنطینه می شدم که این کار را سخت می کرد. فعلاً تعیین نیست که لیگ بلژیک ادامه پیدا خواهد نمود یا نه اما فکر می کنم در تابستان برای انجام تست های پزشکی به بلژیک بروم.

در روز های قرنطینه یک چالش بامزه هم به راه انداختی که در فضای مجازی استقبال خیلی خوبی از آن شد.

بله من چالش خیلی سختی را طراحی کردم و راضیم که طرفداران در این چالش حاضر شده و با فیلم هایی که برای من فرستادند از این کار حمایت کردند. قصد من این بود که در این روزها که همه در خانه هستند با این کارها برای دقایقی آن ها را شاد کنم. البته در این چالش باید از بطری شیشه ای استفاده می شد که کشیدن پول از زیر آن سخت بود اما خیلی ها شیشه نوشابه یا دوغ را گذاشته بودند که کار را راحت تر می کرد. مطمئناً اگر بطری شیشه ای گذاشته بودند کار خیلی سخت بود اما بعضی ها می خواستند جرزنی نمایند! همین که این کار من باعث شد مردم برای دقایقی راضی شوند راضیم.

به نظر می رسد که دلت برای تمرین و بازی برای پرسپولیس خیلی تنگ شده.

دقیقاً. دل من برای همه اعضای کادر فنی و بازیکنان تنگ شده و فکر می کنم من تنها کسی هستم که بیشتر از همه ناراحتم چراکه قرار است تا آخر فصل پرسپولیس را ترک کنم و گاهی به این فکر می کنم که اگر لیگ دیگر برگزار نشود من باید بدون خداحافظی از پرسپولیس بروم. دوست دارم برای جشن قهرمانی در کنار طرفداران باشم. ما برای همه این امتیازات، زحمت کشیدیم و دوست دارم مقابل طرفداران و با بدرقه آن ها پرسپولیس را ترک کنم. امیدوارم روزی که دوباره به پرسپولیس برمی گردم باز هم به استقبال قهرمانی های زیادی برویم.

این روزها صحبت درباره آینده لیگ و برگزاری و یا عدم برگزاری آن زیاد مطرح می شود. نظر تو در این خصوص چیست؟

من دوست دارم لیگ برگزار شود اما هر تصمیمی که قرار است بگیرند باید زودتر اتخاذ شود. فکر می کنم بتوانند لیگ را از 25 اردیبهشت به بعد شروع نمایند. برای اینکه به بدن بازیکنان فشار نیاید باید تمرینات پشت درهای بسته برگزار شود و فکر می کنم که هر تیمی حداقل دو هفته زمان برای بدنسازی احتیاج دارد و باید دو بازی محبت آمیز هم انجام دهد تا بازیکنان به شرایط بازی برسند. البته شنیدم که تا 31 فروردین هیچ تیمی اجازه تمرین کردن ندارد اما امیدوارم شرایطی اتخاذ شود که این فرصت به تیم ها داده شده تا آن ها بتوانند تمرینات خود را شروع نمایند. ما برای اینکه به اینجا برسیم تمرینات و کوشش زیادی انجام دادیم.

خیلی ها معتقدند اگر قرار است لیگ در این شرایط به سرانجام برسد باید پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود. در این خصوص چه صحبتی داری؟

به هر حال اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هنوز 9 بازی تا سرانجام بازی ها فرصت مانده و شاید اگر پرسپولیس قهرمان بشود هم عادلانه باشد اما سایر تیم ها هم حق دارند که بازی نمایند. ما در فصل گذشته از پنج بازی آخر 4 مساوی به دست آوردیم و الان هم حدود 30 امتیاز دیگر باقی مانده و احتمال هر چیزی وجود دارد. استقلال یک بازی کمتر انجام داده و در صورتی که این بازی را ببرد فاصله امتیازی اش با ما هفت امتیاز خواهد شد.

اما بعضی ها معتقدند که پرسپولیس هم شرایطی شبیه به لیورپول دارد و همانطور که این تیم اگر به عنوان قهرمانی انگلیس معرفی شود، پرسپولیس هم باید به عنوان قهرمان ایران معرفی شود.

باید در نظر داشته باشید که لیورپول 23 امتیاز اختلاف دارد و اگر دو بازی آینده اش را ببرد خود به خود قهرمان است اما شرایط بازی در ایران سخت تر است. شاید اگر فقط چهار بازی تا سرانجام لیگ باقی مانده بود کسی نمی توانست حرف بزند اما به نظرم طرفداران همه تیم ها دوست دارند که بازی ها انجام شود. ما با تیم های مدعی بازی کردیم و حالا با تیم های انتهای جدول و تیم هایی که برای سقوط نکردند می جنگند بازی خواهیم داشت که این مسئله به مراتب کار را سخت تر می نماید. امیدوارم که بازی های لیگ برگزار شود تا بدون حرف و حدیث بتوانیم قهرمان شویم و برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببریم. فکر می کنم اگر این اتفاق رخ بدهد دیگر هیچ تیمی نمی تواند این کار را تکرار کند. این مسئله به توانایی کادر فنی و بازیکنان ما برمی شود.

یک اتفاق کم نظیر و حتی بی نظیر رخ داد و نام تو به عنوان یکی از کاندیداهای بهترین بازیکن آسیایی در تاریخ جام جهانی در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا نهاده شد و به این عنوان مهم هم دست پیدا کردی.

باید بگویم که این اتفاق عظیمی است که برای من اتفاق افتاده و به نظرم نامزد شدن در این بخش از نامزد شدن در بخش نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا هم مهم تر است. این یک افتخار عظیم و ملی است و من از همه طرفداران پرسپولیس ممنون هستم که با رأی خود از من حمایت کردند. همچنین از طرفداران سایر تیم های کشورمان که به من رأی دادند هم ممنون هستم چرا که من دروازه بان تیم ملی ایران هستم و به هرحال این افتخار برای فوتبال ایران خواهد بود. از باشگاه پرسپولیس ممنون هستم که با انتشار عکس های من در فضای مجازی از من حمایت کرد و باعث شد تا طرفداران به من رأی بدهند و آمار من بالا برود. مطمئناً این یک افتخار عظیم خواهد بود که در میان این همه بازیکن مطرح نام من به عنوان بهترین بازیکن آسیایی مطرح شود.

فکر می کردی که این شانس را داشته باشی که بین بازیکنان مطرح آسیایی این افتخار عظیم را کسب کنی؟

خب باید بگویم که واقعاً سخت بود اما از مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت این اعتماد ممنون هستم و دست تک تک مردمی که به من رأی دادند را می بوسم چرا که در سن 27 سالگی این فرصت را دارم تا به این افتخار عظیم برسم. به نظر من وقتی یک دروازه بان در چنین نظر سنجی عظیمی قرار گرفته است این یعنی اینکه آن دروازه بان بهترین دروازه بان آسیاست اما متأسفانه رسانه ها به آن نپرداختند. فکر می کنم به جز رسانه باشگاه، هیچ رسانه دیگری به این اتفاق اشاره نکرد. وقتی یک دروازه بان در این نظرسنجی قرار می گیرد یعنی از سایر دروازه بانان آسیا بالاتر است. البته این مسائل مهم نیست و من کوشش می کنم کار خودم را انجام دهم برای من مهم این است که بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم. شاید هم ایراد از من است که جلوتر از شرایطی که دارم حرکت می کنم. امیدوارم که بتوانم دل مردم را باز هم شاد کنم.

انتهای پیغام/4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "اعتماد مردم مرا بهترین بازیکن آسیا کرد، قهرمانی پرسپولیس قطعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتماد مردم مرا بهترین بازیکن آسیا کرد، قهرمانی پرسپولیس قطعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید