افزایش 100 دلاری آیفون 14 پرو با افزایش حافظه داخلی جبران می گردد

به گزارش وبلاگ خطاطی، شواهد متعددی نشان می دهد که اپل سال جاری قیمت آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس را افزایش خواهد داد. مینگ-چی کو، تحلیلگر با سابقه و مشهور محصولات اپل، اولین بار احتمال افزایش قیمت را هفته گذشته پیش بینی کرد و اکنون دانیل آیوز، تحلیلگر Wedbush ضمن تأیید پیش بینی آقای کو، گفته که او نیز انتظار افزایش قیمت 100 دلاری این محصولات را دارد.

افزایش 100 دلاری آیفون 14 پرو با افزایش حافظه داخلی جبران می گردد

در گزارشی که به وسیله وب سایت Ped30 به اشتراک گذاشته شد، آیوز پیش بینی می نماید که کاربران بیشتری نسبت به قبل، گوشی های هوشمند آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس را به جای مدل های غیر پرو و مقرون به صرفه تر آن ها خریداری خواهند کرد. این موضوع، خبر خوبی برای غول فناوری آمریکایی است، به خصوص اگر افزایش قیمت 100 دلاری قیمت های سری نو اعمال گردد. در حال حاضر، قیمت آیفون 13 پرو از 999 دلار شروع می گردد و کاربران باید برای خرید آیفون 13 پرو مکس 1099 دلار پرداخت نمایند.

آیوز در ادامه اضافه کرد: این طور به نظر می رسد که اپل منتظر استقبال بسیار گسترده کاربران از محصولات پرو سری آیفون 14 یعنی آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس است. در حالی که مدل های غیر پرو این سری طبق شایعات بدون هیچ افزایش قیمتی روانه بازار می شوند، اما پیش بینی ما این است که با افزایش 100 دلاری قیمت مدل های پیشرفته تر این گوشی ها، همچنان استقبال از آن ها زیاد خواهد بود.

این تحلیلگر بعلاوه اعلام نموده که احتمالاً اپل در ازای افزایش 100 دلاری قیمت ها، بهبودهایی را در خصوص حافظه داخلی این گوشی های هوشمند پرچم دار لحاظ خواهد نمود. این موضوع نشان می دهد که اپل می تواند پیکربندی حافظه داخلی پایه این گوشی ها را برای یاری به جبران افزایش قیمت آن ها ارتقاء دهد. در حال حاضر، حافظه داخلی آیفون 13 پرو از 128 گیگابایت شروع می گردد.

آقای کو پیش تر در خصوص افزایش قیمت مدل های پرو سری آیفون 14 با انتشار پستی در توییتر خاطرنشان کرد که فاکس کان یکی از برندگان اصلی افزایش میانگین قیمت فروش سری آیفون 14 است. وی در این رابطه شرح می دهد: من پیش بینی می کنم که میانگین قیمت سری آیفون 14 حدود 15 درصد و 1000 تا 1050 دلار به دو علت افزایش قیمت آیفون 14 پرو و نسبت عرضه به بازار بیشتر افزایش یابد. فاکس کان با نسبت سفارش 60 تا 70 درصد را باید فراورینماینده اصلی سری آیفون 14 دانست. بنابراین عایدی آن به طور قابل توجهی از افزایش میانگین قیمت سری آیفون 14 تأمین خواهد شد.

با این تفاسیر باید گفت که کاربران باید 799 دلار برای آیفون 14، 899 دلار برای آیفون 14 مکس (آیفون 14 پلاس)، 1099 دلار برای آیفون 14 پرو و 1199 دلار برای آیفون 14 پرو مکس بپردازند. بعلاوه اگر این قیمت های مطرح شده در فضای مجازی صحت داشته باشد، نسخه شایعه شده دو ترابایتی آیفون 14 پرو مکس در واقع می تواند از مرز 2000 دلار عبور کند. در حال حاضر، نسخه 1 ترابایتی آیفون 13 پرو مکس 1599 دلار قیمت دارد.

همانطور که احتمالاً در جریان خبرهای سری آیفون 14 هستید، ما تا زمان رونمایی از این سری فاصله چندانی نداریم. به همین دلیل مارک گورمن، یکی از مشهورترین تحلیلگران محصولات اپل خاطرنشان کرد که مراسم رونمایی از سری نو آیفون 14 و دیگر محصولات نو اپل نظیر اپل واچ سری 8 و آیپدهای نو به احتمال زیاد 16 شهریور ماه خواهد بود.

اپل که ماه گذشته فراوری آزمایشی سری آیفون 14 را شروع نموده بود، در ماه جاری احتمالاً فراوری انبوه این محصولات را شروع خواهد نمود. ظاهراً این شرکت به تأمین نمایندگانش اطلاع داده است که فروش اولیه سری نو آیفون 14 بیشتر از سری آیفون 13 خواهد بود و باید خود را برای این موضوع آماده نمایند. باید دید در روزهای آینده چه اخبار دیگری در خصوص سری نو گوشی های پرچم دار اپل منتشر خواهد شد.

منبع: 9to5mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "افزایش 100 دلاری آیفون 14 پرو با افزایش حافظه داخلی جبران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 دلاری آیفون 14 پرو با افزایش حافظه داخلی جبران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید