بشار اسد برای دریافت واکسن روسی کرونا ابراز تمایل کرد

به گزارش وبلاگ خطاطی، رئیس جمهور سوریه گفت مایل است با دریافت واکسن روسی ویژه کرونا، خود را در برابر این ویروس واکسینه کند.

بشار اسد برای دریافت واکسن روسی کرونا ابراز تمایل کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رئیس جمهور سوریه برای دریافت واکسن کرونا ساخت روسیه ابراز تمایل کرد.

بشار اسد گفت مایل است با واکسن روسی کرونا واکسینه شود. رئیس جمهور سوریه در پاسخ به این سوال که آیا مایل است که واکسن کرونا دریافت کند، گفت البته در این شرایط هرکسی دوست دارد علیه این ویروس خطرناک واکسینه شود.

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت قصد دارد با روسیه در مورد عرضه واکسن کرونا در بازار سوریه بحث و رایزنی کند. اسد این مسئله را در برهه زمانی کنونی بسیار مهم ارزیابی کرد. وی اضافه کرد: فکر می کنم که [واکسن] هنوز برای عرضه در بازار بین المللی در دسترس نیست، اما ما می خواهیم در صورت وجود واکسن برای بازار سوریه، این موضوع را با مقامات روسیه در میان بگذاریم. این بسیار مهم است.

اسد با استناد به اظهارات مقامات روسی مبنی بر اینکه این واکسن از ماه نوامبر برای خرید خارجی در دسترس قرار می گیرد، گفت دمشق قطعاً در مورد خرید با مسکو مذاکره خواهد کرد. رئیس جمهور سوریه در پاسخ به پرسشی درباره میزان خرید واکسن کرونا گفت: این مسئله به میزان موجود آن بستگی دارد و ما باید مقدار مورد نیاز خود را با مقامات بهداشتی در سوریه مورد بحث قرار دهیم.

واکسن کرونا روسیه

در 11 اوت دولت روسیه رسماً اولین واکسن جهان را با نام Sputnik V ثبت کرد و در حال حاضر مرحله سوم آزمایش های بالینی را طبق دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت طی می کند. به دنبال آن دیگر برخی کشور ها سرعت آزمایش های خود را برای تولید واکسن کرونا تسریع بخشیدند. ، باشگاه وبلاگ خطاطی

منبع: ایران آنلاین

به "بشار اسد برای دریافت واکسن روسی کرونا ابراز تمایل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد برای دریافت واکسن روسی کرونا ابراز تمایل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید