پوشیدن دستکش مانع انتقال ویروس کرونا نمی شود

به گزارش وبلاگ خطاطی، نتایج بررسی های اخیر محققان نشان می دهد استفاده از دستکش، از افراد در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند.

پوشیدن دستکش مانع انتقال ویروس کرونا نمی شود

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ خطاطی، نتایج بررسی های اخیر محققان نشان می دهد استفاده از دستکش از افراد در برابر ویروس کرونا محافظت نمی کند.

محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کردند که لمس سطوح مختلف با دستکش یک بار مصرفی که به صورت مکرر استفاده شده موجب پراکندگی ویروس می شود.

پژوهش های میدانی هم نشان می دهد که مردم اغلب از یک جفت دستکش در مکان های عمومی استفاده می کنند و بدون آن که آن را تعویض کنند به همه سطوح دست می زنند. استفاده از دستکش یک بارمصرف به این شکل افراد را به طور جدی تری در خطر ابتلا به کووید-19 قرار می دهد.

پوشیدن دستکش هنگام خرید یا استفاده از دستگاه خودپرداز لزوماً افراد را از ابتلا به بیماری محافظت نمی کند.

گفته می شود پوشیدن دستکش در فروشگاه های مواد غذایی هیچ فایده ای ندارد چراکه وقتی با یا بدون دستکش، یک چیز را لمس کنید و سپس چیز دیگری را لمس کنید شما به طور بالقوه ویروس را از یک مکان به مکان دیگری منتقل می کنید.

دستکش حتی ممکن است توجه را از اهمیت شستشوی دست ها منحرف کند. دستکش به هیچ وجه جای شستشوی دست یا سایر دستورالعمل های پیشگیری از بیماری را نمی گیرد و حتی ممکن است احساس امنیت کاذب به افراد دهد و می تواند افراد را نسبت به سایر موارد بهداشتی مانند شستن دست ها یا جلوگیری از لمس صورت بی توجه کند. درواقع دستکش می تواند کمی فریبنده باشد.

نتیجه بررسی های اخیر پژوهشگران نشان می دهد استفاده از دستکش از اشخاص در برابر کووید-19 محافظت نمی کند.

لازم به ذکر است که بررسی ها نشان می دهد پوشیدن دستکش در ملأعام و مکان های عمومی چندان ضروری نیست. برای عموم مردم استفاده از دستکش تنها در مواردی نظیر تمیز کردن یا مراقبت از شخصی که بیمار است، توصیه می شود.

در بیشتر مواقع دیگر مانند بیرون رفتن و خرید کردن، پوشیدن دستکش لازم نیست. در عوض، اقدامات پیشگیرانه روزمره مانند رعایت فاصله اجتماعی از دیگران، شستن دست ها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه و زدن ماسک توصیه می شود.

4145

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "پوشیدن دستکش مانع انتقال ویروس کرونا نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشیدن دستکش مانع انتقال ویروس کرونا نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید