میزان رعایت پروتکل ها در استان ها و صنوف مختلف

به گزارش وبلاگ خطاطی، کرونا با سویه انگلیسی همچنان در کشور می تازد و هر روز فاجعه مرگ های 300 و 400تایی هموطنان مان را رقم می زند. با این حال، هرچند که آمارها، صعودی مرگ بار را نشان می دهند، اما گویا هنوز اراده ای جمعی برای مقابله با کرونا آن هم به وسیله رعایت پروتکل های بهداشتی وجود ندارد.

میزان رعایت پروتکل ها در استان ها و صنوف مختلف

به گزارش وبلاگ خطاطی، مرگ های کرونایی در کشور همچنان بر مدار 300 و 400 مرگ پیش می رود، اما درصد رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هنوز آنطور که باید افزایش پیدا ننموده است. به طوری که دکتر علیرضا رییسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، روز گذشته گفت که 25 استان اصلا در شرایط خوبی نیستند. هفت استانی که بیشترین فرایند صعودی را دارند شامل استان های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، لرستان و همدان است.

رعایت 61 درصدی پروتکل ها در کشور

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در تعدادی از استان ها نسبتا به نظر می رسد در حال نزدیک شدن به قله هستیم، اما با این حال شرایط رعایت پروتکل ها در سطح کشور آنچنان که انتظار داریم افزایش نیافته است. به طوری که دو هفته است که محدودیت های قرمز و نارنجی ایجاد شده و تعطیلی مشاغل همه گروه ها به جز گروه یک در شهرهای قرمز و گروه یک و دو در شهرهای نارنجی اعمال شده است، اما رعایت پروتکل ها به 61 درصد در کشور رسیده که عدد مطلوبی نیست.

بر این اساس همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید، میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور 61.42 درصد است.

در نقشه زیر می توانید میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را در نقاط مختلف کشور را از تاریخ 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه 1400 مشاهده کنید. همانطور که در تصویر می بینید میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق زرد رنگ شامل یزد، سمنان، تهران، قزوین، زنجان و اردبیل بین 65 تا 77 درصد است. میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق نارنجی 60 تا 64 درصد، در مناطق قرمز رنگ بین 46 تا 59 درصد و در مناطق قرمز تیره 31 تا 45 درصد است که کمترین میزان رعایت را نشان می دهد.

در عین حال بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی استان های کشور از 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه 63.57 درصد بوده است این در حالیست که به گفته سخنگوی ستاد ملی کرونا، اگر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی زیر 90 درصد باشد خیلی اثربخشی ندارد و باید بهتر رعایت گردد.

میزان استفاده از ماسک در کشور

در عین حال میانگین موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان های کشور 63.15 درصد بوده است.

میانگین موارد رعایت پروتکل فاصله گذاری در اماکن عمومی استان های کشور نیز طی این مدت 61.42 درصد بوده است.

میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در پاساژها به تفکیک دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز طی این مدت 70.16 درصد بوده است.

درصد رعایت پروتکل های بهداشتی در فروشگاه های زنجیره ای به تفکیک دانشگاه های علوم پزشکی از 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه 1400 نیز 83.98 درصد بوده است.

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه ، از تعداد 3 میلیون و 577 هزار و 807 مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر 317 هزار و 958 مورد بازرسی اجرا شده است.

همچنین طی این مدت، تعداد 44060 مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند و 7099 از این مراکز نیز پلمب شده اند.

بیشترین اخطار بهداشتی به سوپرمارکت و خواروبار فروشی ها

باید توجه کرد که به ترتیب سوپرمارکت و خواروبار فروشی، نانوایی ها و رستوران ها رتبه های اول تا سوم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی را در میان اماکن عمومی از تاریخ 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه 1400 به خود اختصاص داده اند و بعد از آن بانک ها، فروشگاه های زنجیره ای، پاساژها، ادارات و سازمان ها، مطب ها، اماکن متبرکه و مساجد و آرامستان ها قرار دارند.

در حوزه صنایع نیز به ترتیب کارگاه ها و صنایع کوچک، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی و سایر، کشاورزی، دامپروری و معادن، صنایع ساخت و ساز و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی را طی مدت 25 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه 1400 دریافت نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میزان رعایت پروتکل ها در استان ها و صنوف مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان رعایت پروتکل ها در استان ها و صنوف مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید