سلامتی و پزشکی

18 پرسش مهم درباره اومیکرون

کرونا ویروسی که این روز ها برای همه به یک هم نشین دائمی تبدیل شده و نام آن بر سر زبان همه افراد جامعه هست؛ اما سویه اومیکرون آن کمی ناآشناتر و غریبه تر به نظر می رسد. در این گزارش به 17 پرسش مهم در باره اومیکرون پاسخ علمی داده ایم.

24 اردیبهشت 1401

لیست مراکز رادیولوژی فعال استان فارس در ایام نوروز 1401

لیست مراکز رادیولوژی که در ایام تعطیلات نوروز در استان فارس فعال هستند، منتشر شد.

21 اردیبهشت 1401

افتتاح مرکز فرهنگی سعدی با حضور وزیر میراث فرهنگی

مرکز فرهنگی سعدی در شیراز پس از 12 سال با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت خود را شروع کرد.

15 اردیبهشت 1401

آیا واکسن پاستوکووک مطمئن است؟

خبرگزاری خبرنگاران-پاستوکووک، واکسنی علیه بیماری کووید19 است که از طریق انستیتو پاستور ایران با کمک مؤسسه فینلای کوبا تولید شده است.

12 اردیبهشت 1401

آینده کووید در دنیا چگونه خواهد بود؟

جفری شامن؛ تخصص این اپیدمیولوژیست در دانشگاه کلمبیا کار بر روی مدل سازی بیماری های عفونی است. او استاد گروه علوم بهداشت محیط و مدیر برنامه اقلیم و بهداشت در دانشگاه کلمبیا است. او راهنمایی تیمی را برعهده داشت که یکی از اولین مدل های پیش بینی و تخمین شیوع...

10 اردیبهشت 1401

Sidekix مسیری خوب برای پیاده روی پیشنهاد می دهد

Sidekix نام اپلیکیشنی برای تلفن های هوشمند است که در زمینه مسیریابی فعالیت می کند. این اپلیکیشن مسیری را برای پیاده روی پیشنهاد می دهد که برای کاربر لذت بخش تر باشد. همراه خبرنگاران با این اپلیکیشن بیشتر آشنا شوید.

8 اردیبهشت 1401

اومیکرون می تواند نوید دهنده انتها کرونا باشد؟

هانس کلوگ، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت گفت: سویه اومیکرون کرونا فصل جدیدی را در همه گیری این ویروس باز نموده و می تواند به انتها آن منجر گردد.

10 اسفند 1400

چرا در موقع فرود و برخاستن هواپیما نباید بخوابید؟

زمان های ممنوعه خوابیدن در هواپیمااگر ساعت پرواز شما 6 صبح است و می خواهید مراحل سوار شدن به هواپیما را به سرعت سپری کنید تا در هواپیما فورا به خواب بروید باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید و خوابیدن را مدتی به تعویق بیندازید! تحقیقات نشان می دهد که خوابیدن...

8 اسفند 1400

با بچه ها لجباز چگونه رفتار کنیم؟

برترین رفتار با کودک لجباز را بیاموزیماین روز ها آنقدر پدر و مادر درگیر گرفتاری های خود هستند که دیگر حوصله ای برای مقابله با درخواست های بی جای بچه هایشان ندارند. بچه ها هم این موضوع را خوب فهمیده اند و البته یاد گرفته اند که برای رسیدن به هر چیزی انقدر...

1 اسفند 1400

7 مزیت بی بی کرم برای داشتن پوست سالم و درخشان

احتمالا برای شما هم پیش آمده که شب شلوغی را سپری نموده باشید و صبح روز بعد خواب بمانید و وقت آرایش کردن نداشته باشید. حتی ممکن است ترجیح دهید که هر روز آرایش نکنید، چرا که احساس می کنید استفاده زیاد از مواد آرایشی به پوست شما صدمه خواهد زد. بنابراین به...

30 بهمن 1400

برای خواب راحت در سفر به چه وسایلی احتیاج دارید؟

خواب راحت یکی از احتیاجهای هر انسانی است، مخصوصا در سفر. اما در عین حال راحت خوابیدن در سفر مشکل است و احتیاج به بعضی ملاحظات دارد.

29 بهمن 1400

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی محور کار باشد

تهران (پانا) - معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه باید رویکرد فعالی در مقابله با سویه تازه کرونا در کشور وجود داشته باشد، گفت واکسیناسیون به تنهایی برای کنترل بیماری در کشور کافی نیست و باید رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی محور کار باشد.

26 بهمن 1400

خوراکی های ممنوع در صبحانه

خبرنگاران : بعضی از مواد غذایی را هرگز در وعده صبحانه نخورید.

17 بهمن 1400

تخفیف 30 درصدی بلیت بازی پرسپولیس ، صنعت نفت

بلیت های بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان با تخفیف 30 درصدی عرضه خواهد شد.

14 بهمن 1400

فواید بی نظیر پرتقال

خبرنگاران : پرتقال از میوه های پرخاصیت است.

7 بهمن 1400

احتمال ابتلای همزمان به اومیکرون و دلتا کرونا، جهش تازه در راه است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روسیا الیوم، شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا نسبت به احتمال ابتلا همزمان به دو سویه ویروس کرونا دلتا و اومیکرون هشدار داد و شرح داد که این امر منجر به تکامل این ویروس و ایجاد یک ویروس جهش یافته نو مى گردد.

1 بهمن 1400

هشدار درباره همه گیری اومیکرون در دنیا

خبرگزاری خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت هشدار داد احتمال همه گیری بیشتر اومیکرون در سطح جهانی بالا است.

28 دی 1400

کدام واکسن ها دوز سوم دارند؟

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: افرادی که واکسن هایی دریافت نموده اند که از ویروس غیر فعال فراوری شده اند مانند واکسن های سینوفارم و برکت، باید سه دوز واکسن تزریق نمایند تا پوشش واکسیناسیون برای آن ها کامل گردد.

25 دی 1400

7 خوراکی گیاهی برای تعادل سطح کلسترول

لیپوپروتئین با چگالی پایین یا همان کلسترول بد، خطر گرفتگی شریان ها و افزایش خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. پژوهش ها نشان می دهد که با کاهش یک واحد سطح ای دی ال خطر بروز بیماری های قلبی عروقی 1 تا 2 درصد کمتر می گردد.

24 دی 1400

آشپزی ساده؛ طرز تهیه چند صبحانه مفید برای کودک

بچه ها در هنگام صبح به انرژی زیادی احتیاج دارند بنابراین باید غذایی را آماده کنید که سرشار از کالری و ویتامین باشد. طرز تهیه صبحانه های ساده و بسیار مفید برای بچه ها را در ادامه بخوانید.

23 دی 1400
تعداد: (211)