خبرنگاران بازار دام تربت حیدریه تعطیل شد

به گزارش وبلاگ خطاطی، تربت حیدریه- خبرنگاران- رییس شبکه دامپزشکی تربت حیدریه گفت: با هدف ضدعفونی محیطی دو بازار دام فعال در این شهرستان از امروز 14 اسفند تا سرانجام روز آدینه آینده تعطیل خواهند بود.

خبرنگاران بازار دام تربت حیدریه تعطیل شد

ابوالحسن سیدین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خطاطی اضافه کرد: این اقدام در راستای پیشگیری از ابتلای مراجعان به ویروس کرونا انجام شده است.

وی ادامه داد: از آنجا که بیشتر مراجعان هنوز به همان شیوه های سنتی با یکدیگر روبرو می شوند و با یکدیگر دست می دهند و روبوسی می نمایند لذا در کنار ضدعفونی بازار دام، توصیه می گردد مردم فاصله یک و نیم متری را نسبت به هم رعایت نمایند.

رییس شبکه دامپزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه یکی از دو بازار دام تربت حیدریه به خرید و فروش گوسفند و بز و دیگری به خرید و فروش گاو اختصاص دارد اضافه کرد: میزان ورود و خروج دام در این دو بازار به طور میانگین در روز دو هزار راس است.

سیدین گفت: به دلیل مراقبتها و کنترل دستگاه های نظارتی، میزان خروج دام از این شهرستان بسیار کاهش یافته که این امر بیانگر کنترل خوب دستگاه قضایی است.

وی با بیان اینکه ظرف روزهای گذشته 100 کیلوگرم گوشت یخ زده برزیلی تاریخ مصرف گذشته در تربت حیدریه معدوم شد اضافه کرد: همچنین در محل قرنطینه ایستگاه پلیس راه کامه یک کامیون که حامل 470 کیلوگرم تخم مرغ تاریخ گذشته بود توقیف و با دستور مراجع قضایی محموله آن نیز معدوم شد.

از 30 بهمن ماه گذشته تا ساعت 9 صبح روز 13 اسفند ماه تعداد کل بیماران بستری مبتلا به سندرم حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در استان خراسان رضوی 872 نفر بوده که 423 نفر آنان مربوط به مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده اند.

همچنین تا تاریخ یاد شده 288 بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی هم در خراسان رضوی بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده اند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیش از این از قطعی شدن ابتلای 29 نفر به ویروس کووید 19 عامل بیماری کرونا در خراسان رضوی خبر داده و گفته بود: تا به امروز هشت نفر در این استان به خاطر ابتلای به این ویروس جان باخته اند.

به گفته دکتر علی اصغر انجیدنی، 6 نفر از این تعداد در حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دو نفر نیز در نیشابور بوده اند.

مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بازار دام تربت حیدریه تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازار دام تربت حیدریه تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید