ترم آینده دانشگاهها مجازی است، درخواست از ستاد کرونا برای حضوری شدن دروس عملی بعضی دانشگاهها

به گزارش وبلاگ خطاطی، معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشجویان در ترم آینده مجازی خواهد بود، گفت: در صورتی که ستاد مقابله با کرونا، مصوبه ای مبنی بر حضور دانشجویان اعلام کند شیوه آموزش تغییر خواهد نمود.

ترم آینده دانشگاهها مجازی است، درخواست از ستاد کرونا برای حضوری شدن دروس عملی بعضی دانشگاهها

به گزارش وبلاگ خطاطی به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات برگزاری امتحانات خاتمه ترم دانشجویان و همچنین نحوه آموزش دانشگاه ها در ترم آینده اشاره نمود و اظهار کرد: نحوه آموزش دانشجویان در ترم آینده کاملا بستگی به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا دارد و تا به امروز مصوبه ای به منظور آموزش حضوری دانشگاه ها از سوی این ستاد صادر نشده است. بنابراین براساس فرایند ترم قبل، کلاس های ترم آینده به شکل مجازی برگزار خواهد بود، مگر اینکه مجوز حضور دانشجویان را از سوی ستاد دریافت کنیم.

وی همچنین در مورد نحوه آموزش دروس عملی دانشجویان نیز گفت: ما درخواست هایی به منظور اعطای مجوز برای دانشگاه هایی که دانشجویان بومی دارند نظیر دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی داریم تا این دانشگاه ها دروس عملی خود را به شکل حضوری در محل زندگی خود برگزار نمایند. اما هنوز این مجوز صادر نشده است.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین به تقاضای تصویب آیین نامه دورکاری از سوی بعضی دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه نمود: در جریان جزئیات این آیین نامه نیستم اما به نظر می رسد این موضوع در مورد فعالیت کارکنان دانشگاه ها باشد که تصمیم گیری در مورد آن با معاونت آموزشی وزارت علوم نیست.

وی در مورد امتحانات خاتمه ترم دانشجویان نیز گفت: در حال حاضر امتحانات دانشجویان به شکل مجازی برگزار می گردد و برای ارزیابی دوره های الکترونیکی ما از قبل دستورالعملی به دانشگاه ها ابلاغ کردیم و آن این بود که ارزیابی نباید منوط به امتحان خاتمه ترم باشد بلکه باید دانشجویان در طول ترم و به صورت مستمر ارزیابی شوند تا مقداری صحت ارزشیابی افزایش یابد و برای امتحان خاتمه ترم نیز که بخش کوچکی از ارزیابی ها را پی دارد نیز اعلام کردیم دانشگاهها از امکانات نرم افزارهای موجود برای بالا بردن امنیت امتحانات استفاده نمایند.

وی تأکید کرد: البته بعضی دانشگاه ها نظیر دانشگاه تهران سیستم ها و سازوکار خودشان را دارند و دانشگاه ها با توجه به امکاناتی که دارند می توانند راهکارهای خود را برای تأمین امنیت امتحانات به کار بگیرند بنابراین ما دستورالعمل واحدی که همه براساس آن عمل نمایند،ارائه نکردیم.

دکتر خاکی صدیق در مورد اعتراض به رأی دیوان عالی عدالت اداری در مورد حقوق اعضای هیأت علمی نیز تأکید کرد: این دیوان تأکید نموده است باید یک سقفی را در مورد حقوق اعضای هیأت علمی اعمال کنیم که این سقف قبلا در حقوق اعمال نمی شد و میزان آن حدود هفت برابر حقوق پایه اعضای هیأت علمی است و اگر اجرایی گردد حقوق اساتید تمام و دانشیارها کاهش می یابد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترم آینده دانشگاهها مجازی است، درخواست از ستاد کرونا برای حضوری شدن دروس عملی بعضی دانشگاهها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترم آینده دانشگاهها مجازی است، درخواست از ستاد کرونا برای حضوری شدن دروس عملی بعضی دانشگاهها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید