(تصویر) مردی که دستش را برای احترام به هیتلر بلند نکرد!

به گزارش وبلاگ خطاطی، این عکس چند سالی است که در فضای مجازی دست به دست می گردد؛ یکی از افراد حاضر در تصویر نافرمانی مقتدارنه ای را به نمایش گذاشته است. قابل بیان نیست که چه تعداد مرد در بین جمعیت از روی ترس عمل نموده اند و کاملا مطلع بوده اند که احترام نگذاشتن به هیتلر برابر با امضای گواهی مرگ آنها است.

(تصویر) مردی که دستش را برای احترام به هیتلر بلند نکرد!

به گزارش ایسنا، آگوست لندمسر؛ مردی آلمانی بود که در پی رژه نازی ها از سلام و احترام گذاشتن به هیتلر خودداری کرد. لندمسر در سال 1931 به حزب نازی پیوست اما دو سال بعد عاشق یک زن یهودی به نام ایرما اکلر شد و در سال 1935 از او خواستگاری کرد. به همین دلیل از حزب طرد شد و درخواست ازدواج او تحت قوانین جدید نژادپرستانه نورنبرگ رد شد.

بنابراین در سال 1936 لندمسر بازوی خود را برای احترام به هیتلر بلند نکرد. پس از این ماجرا، او و خانواده اش کوشش کردند از کشور خارج شوند ولی دستگیر و به اردوگاه های کار اجباری فرستاده شدند.

آگوست در سال 1938 برای آخرین بار خانواده خود را دیدار کرد. ایرما پس از به جهان آوردن دومین فرزندشان به مرکز اوتانازی منتقل شد و در همانجا در سال 1942 کشته شد.

گزارش شد که آگوست طی یک عملیات نظامی در کرواسی در سال 1944 مفقود شد. دختران لندمسر و اکلر از شکنجه و آزار و اذیت جان سالم به در بردند و یکی از آنها داستان زندگی شان را نقل نموده است.

منبع: فرارو

به "(تصویر) مردی که دستش را برای احترام به هیتلر بلند نکرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصویر) مردی که دستش را برای احترام به هیتلر بلند نکرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید