خبرنگاران انگیزه قاتل شاعر اصفهانی، مسائل شخصی اعلام شد

به گزارش وبلاگ خطاطی، اصفهان - خبرنگاران - دادستان اصفهان گفت: در تحقیقات اجرا شده، قاتل مهدی نیکبخت شاعر اصفهانی، انگیزه خود را از ارتکاب این جنایت، مسائل شخصی اظهار داشت و این واقعه ارتباطی با مساله گروه ها و فرقه ها ندارد.

خبرنگاران انگیزه قاتل شاعر اصفهانی، مسائل شخصی اعلام شد

مهدی نیکبخت شاعر اصفهانی متخلص به بی تو متولد 1358، در سال های اخیر هنگام بازگشایی آب رودخانه زاینده رود، با حضور در پل های تاریخی بویژه سی و سه پل اقدام به شعرخوانی و دف نوازی می کرد که تصاویر و فیلم های او در شبکه های اجتماعی منتشر می شد. هجدهم خرداد امسال خبر فوت او بر اثر حادثه ای در سمیرم در برخی از شبکه های اجتماعی منتشر و شایعه ها و روایت های مختلفی در باره قتل او مطرح شد.

علی اصفهانی روز یکشنبه در جمع وبلاگ خطاطی در باره این حادثه گفت: گزارش این قتل حدود ساعت سه بامداد هجدهم خرداد امسال به مراجع انتظامی اعلام و بازپرس دادسرای سمیرم بلافاصله در محل حاضر و با جسد مقتول روبرو شد.

دادستان اصفهان با اشاره به اینکه زنی نیز همراه مقتول بود که ظاهرا نامزد او محسوب می شد، افزود: بلافاصله تحقیقات آغاز شد و پلیس جنایی و پزشک قانونی با حضور در صحنه، بررسی لازم را انجام دادند.

وی با بیان اینکه نامزد مقتول گفت که شخصی که مهدی نیکبخت را به قتل رسانده، متواری شده است، ادامه داد: با تحقیقات اجرا شده، قاتل در مدت 24 ساعت دستگیر شد.

دادستان اصفهان تاکید کرد: تحقیقات اجرا شده تا این لحظه نشان می دهد که انگیزه قتل، دلایل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل چند سالی با مقتول داشته است.

اصفهانی با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر در دست انجام است، توضیح داد: اگر در ادامه تحقیقات، انگیزه ای غیر از آنچه که قاتل اعتراف کرده، مشخص شود، در صورت نیاز، مراتب را اعلام می کنیم تا همه در جریان باشند.

وی گفت: قاتل اعلام کرده که انگیزه شخصی مربوط به چند سال پیش انگیزه این جنایت بوده است، تاکید کرد: هیچ وابستگی به گروهی و فرقه ای در این زمینه اعلام نشده و انگیزه قاتل هم این موارد نبوده است.

دادستان اصفهان با بیان اینکه تا این لحظه مساله ای در باره مصرف مواد مخدر مطرح نشده است، گفت: قاتل با سلاح سرد و آلتی شبیه دشنه به گلوی مقتول ضربه زده و گلوی او را پاره کرده اما در حد سر بریدن نبوده است.

وی در باره اطلاع رسانی از این حادثه توضیح داد: بلافاصله اعلام شد که چنین قتلی اتفاق افتاده اما بدلیل اینکه مقتول وجهه اجتماعی داشت، شایعاتی در این زمینه ایجاد و به آن دامن زده شد و ما امروز بعد از مطرح شدن این شایعات، در باره وقایع آن اطلاع رسانی کردیم.

اصفهانی افزود: اگر نیاز بود که سریعتر اطلاع رسانی شود ما این کار را انجام می دادیم ولی فکر نمی کردیم که موضوع در این حد گسترده شود لذا آن را به عنوان قتل معمولی که طبق روال اتفاق می افتد گزارش دادیم و گفتیم.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی تکمیلی نیز در این زمینه انجام خواهد شد تا اگر شُبهه یا ابهامی هست برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه قاتل فردی 40 ساله است که با مقتول سابقه دوستی و رفت و آمد داشته است، گفت: زنی که در باغ(محل حادثه) حضور داشته، سال ها نامزد مقتول و همراه او بوده و آنها به دعوت قاتل به این مکان رفته بودند که این موضوع هم نشان می دهد مقتول و زن مزبور بر اساس دوستی با قاتل به باغ رفته بودند.

دادستان اصفهان گفت: این زن بدلیل شُبهه معاونتش در قتل، هم اکنون در بازداشت بسر می برد.

وی افزود: قاتل نیز در بازداشت موقت است.

دادستان عمومی و انقلاب سمیرم در باره دستگیری قاتل در کمتر از 24 ساعت در این شهرستان گفته بود: در هجدهم خرداد امسال ساعت 2 و 50 دقیقه بامداد در پی وصول گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره قتل عمدی، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمیرم دستور تشکیل پرونده و انجام تحقیقات و تعقیب قاتل یا قاتلان احتمالی را صادر کرد.

روح الله نصر اصفهانی افزود: با حضور مأموران در محل وقوع جرم مشخص شد که مقتول یک مرد حدود 40 ساله بوده که بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است.

دادستان سمیرم گفت: پس از انجام اقدامات فنی قضایی و انتظامی و مخابراتی، متهم به قتل در ساعت 14 و 30 دقیقه همان روز در حالی که با یک دستگاه خودروی آزرا متواری شده بود در شهرستان کاشان دستگیر و پس از اعزام به دادسرا با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

نصر اصفهانی گفت: در تحقیقات اولیه، متهم به ارتکاب عمل مُجرمانه خود اعتراف و انگیزه اش را اختلاف شخصی با مقتول گفت.

دادستان عمومی و انقلاب سمیرم یادآور شد: یک نفر دیگر نیز به اتهام معاونت در این قتل دستگیر و پرونده در جریان رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.

سمیرم در 160 کیلومتری جنوب غربی اصفهان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انگیزه قاتل شاعر اصفهانی، مسائل شخصی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انگیزه قاتل شاعر اصفهانی، مسائل شخصی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید