سعید عبدولی: تا لحظه آخر برای حضور در المپیک می جنگم

به گزارش وبلاگ خطاطی، سعید عبدولی در خصوص اینکه میخواهد در چه وزن المپیکی کارش را ادامه دهد، تاکید نمود: در اردوی 10 روزه اخیر تیم ملی، 4 کیلوگرم کم نموده و 81 کیلوگرم وزن دارم. 3-4 کیلو دیگر مانده که به 77 کیلوگرم برسم.

سعید عبدولی: تا لحظه آخر برای حضور در المپیک می جنگم

دارنده مدال برنز المپیک 2016 ریو در خصوص مبارزه با علی گرایی مدعی اصلی وزن 77 کیلوگرم گفت: علی کشتی گیر خوب و فنی ایران است که هم جسور است و هم فنی و لذت می برم از اینکه با او مسابقه بدهم.

وی در خصوص اینکه قبلا گفته بود حال او و کشتی فرنگی با محمد بنا خوب است و اگر بنا گرایی را برای المپیک انتخاب کند، باز نظرش همین خواهد بود تاکید نمود: همه کوشش ما اهتزاز پرچم ایران در مسابقات پیش روست و من خودم به شخصه می دانم ذهنیت بنا هم همین است. این اتفاق چه از طرف من رخ بدهد و چه از طرف علی باشد، من مسئله ای با آن ندارم. ما رقابتمان را می کنیم. به هرحال هر کسی می خواهد برود، این مسابقه را آسان نمی گیرد، مسابقه المپیک میدان سنگینی است و بایستی شرایط طوری گردد و من و علی در موقعیتی قرار بگیریم که تا لحظه آخر کوشش کنیم، کم نگذاریم و با بدنی آماده و ورزیده به تشک برویم.

عبدولی در خصوص اینکه در حین مبارزه زیاد به داوران اعتراض می نماید، گفت: همه آن اعتراضات و داد و بیدادهایی که دیده اند، شاید توجیهی برای خودم باشد زمانی که شما زمانی که کوشش می کنی و مدتی را صرف ورزش نموده و از خانواده می زنی. من از 15 سالگی از تمام خوشی های زندگی ام زدم. مسافرت خانوادگی نرفتم، من در مراسم ازدواج سه خواهرم نبودم. رفیق بازی نکردم و نتوانستم یک سفر با دوستان بروم. تا به خودم آمدم در سن کم ازدواج کردم، پسرم بزرگ است و در خانه کشتی می گیریم. همه این مسائل هست. بعد وارد مسابقه المپیک می شوی که کل زندگی ات را گذاشتی که نتیجه بگیری، اما با یک سوت اشتباه کشتی را از دستت درمی آوند. اعتراض باعث دلداری به خودم می گردد.

عبدولی در پاسخ به این سوال که تا به امروز داورانی که به آنها اعتراض نموده، از سوی اتحادیه جهانی محروم شده اند؟ گفت: بله داور ازبک یا قزاقی که در بازی های آسیایی اینچئون مبارزه ام را قضاوت کرد و داور بلاروسی که در المپیک 2012 لندن داوری مسابقه ام را برعهده داشت.

این کشتی گیر اندیمشکی در خصوص اینکه تا چه زمانی به دوره قهرمانی اش ادامه خواهد داد، گفت: تا زمانی که این بدن توان دارد و می تواند خوب ظاهر گردد، چرا از آن استفاده نکنم؟ خدا نعمتی داده و به نحو احسن باید از آن استفاده کنم. رجحان ام نسبت به بقیه را می توانم احساس کنم، هروقت احساس کنم حریفی آمده که در مسابقه بتواند حتی من را اذیت کند، آنجا کشتی را کنار می گذارم. حتی اگر اذیت شوم.

وی با اشاره زحمات پدر و مادرش گفت: هشت خواهر و برادریم، درست است که جمعیت مان زیاد است اما با حداقل امکاناتی که داشتیم، والدینم توانستند ما را سرپا نگاه دارند. پدرم کارگر بود، برخی وقت ها که به فامیل سر می زنم می گویند چقدر پدرت زحمت کشیده تا ما به اینجا رسیدیم. خوشبختانه 5 برادر من سامان، کرامت، دو برادر دیگرم در کشتی پیروز بودیم و پدرم دوست داشت این اتفاق بیفتد. او قهرمان استان بود ولیکن به خاطر یک سری مسائل خانوادگی نتوانست کار را ادامه دهد و دیگر تمام هدفش را برای پیروزیت ما پسرها گذاشت. ما هم توانستیم جواب زحماتش را بدهیم.

سعید عبدولی در خاتمه گفت: از مردم عزیز می خواهم بچه ها دعا نمایند که مثل سال 2012 نتیجه خوبی را در المپیک 2020 توکیو رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سعید عبدولی: تا لحظه آخر برای حضور در المپیک می جنگم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید عبدولی: تا لحظه آخر برای حضور در المپیک می جنگم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید