قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است

به گزارش وبلاگ خطاطی، در پی نقدها مطرح شده از سوی بعضی نمایندگان مجلس درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما معاون سازمان هواپیمایی کشوری ضمن رد این موضوع گفت: نه تنها قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است بلکه بسیاری از پرواز های نوروزی به دلیل کمبود مسافر حتی تا 50 درصد سقف قیمت های اعلام شده فروخته نمی گردد.

قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است

به گزارش ایسنا، چندی پیش بعضی نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون عمران نسبت به افزایش قیمت بلیت هواپیما انتقاداتی مطرح کردند و بعضی از مسافران نیز نسبت به این مسئله در روز های انتهای سال گذشته تا آستانه نوروز 1400 معترض شدند.

ابوالقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری - درباره این موضوع، اظهار کرد: قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده و سازمان هواپیمایی کشوری نیز هیچ گونه مجوزی درباره آن صادر نکرده است. بلکه بر اساس دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیت هواپیما تا انتها ایام نوروز تغییر نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: بسیاری از بلیت های پرواز های نوروزی در جهت برگشت به دلیل کمبود شدید مسافر بیش از 50 درصد پایین تر از سقف قیمتی مصوب فروخته می شوند که این مسئله نشان از وجود بازار رقابتی در حوزه پرواز های مسافری دارد.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: به عنوان مثال حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران - کرمانشاه بیش از 500 هزار تومان است که این پرواز در جهت برگشت طی روز های گذشته تا 220 هزار تومان هم پایین آمده است و دیگر جهت های پروازی پر تردد نیز مشمول این کاهش قیمت شده اند.

جلالی با تاکید بر رصد مستمر پرواز های مسافری توضیح داد: با هر شرکت هواپیمایی یا پروازی که در آن سقف قیمتی رعایت نگردد یا آنکه پروتکل های بهداشتی در آن نادیده گرفته گردد برخورد خواهیم کرد چرا که مصداق شاخص تخلف به شمار می رود. البته تا به امروز در همه پرواز ها این مسائل رصد و ارزیابی شده و پروتکل های بهداشت رعایت شده است.

منبع: فرارو

به "قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید