مسابقات جام نامجو فرصتی برای معرفی فرهنگ والای گیلان است

به گزارش وبلاگ خطاطی، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان، گفت: مسابقات جام بین المللی وزنه برداری نامجو، فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ والای کشور و گیلان به جهانیان است.

مسابقات جام نامجو فرصتی برای معرفی فرهنگ والای گیلان است

ارسلان زارع عصر امروز در افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر یادواره شهید نامجو در سالن شش هزار نفری شهدا رشت، اظهار کرد: گیلان به عنوان استان اولین ها مشهور بوده و دارای یکی از زیباترین مناطق کشور است که علاوه بر تاریخ هزاران ساله و فرهنگ غنی، از کانون های اصلی ورزشی محسوب می گردد.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان دارای قهرمانان نام آور متعددی در رشته های مختلف است، افزود: دنیا پهلوان نامجو اولین مدال ایران را در المپیک کسب کرد و توانست اولین رکورد وزنه برداری را به نام خود ثبت کند.

وی ادامه داد: معتقدم پنجمین دوره جام بین الملی نامجو فرصت مغتنمی برای معرفی فرهنگ والای کشور و استان مان به دنیایان است. انشااله با میزبانی از این مسابقات همچون همواره موجب سربلندی ایران اسلامی شویم.

زارع با اشاره به برگزاری مسابقات وزنه برداری بین المللی جام نامجو بیان نمود: این رویداد فرهنگی، ورزشی، اجتماعی در تحرک و نشاط اجتماعی اثرگذار است.

وی تاکیدکرد: وزنه برداری در گیلان اصالت دارد لذا این دوره از مسابقات را یک رویداد مهم ورزشی و فرهنگی برای گیلان و ایران می دانیم و از عموم علاقمندان و ورزشکاران برای حضور و تماشای مسابقات دعوت می کنیم.

زارع ضمن خیر مقدم به تمامی ورزشکاران، مربیان، سرپرستان، سفیران و نمایندگان دولت های خارجی و تمامی فعالان ورزشی که در این رقابت ها حضور دارند، گفت: امیدوارم میزبان شایسته ای برای این عزیزان بوده و با خاطره ای خوب؛ شهر رشت، استان گیلان و ایران را ترک نمایند.

به گزارش وبلاگ خطاطی، وزنه برداران حاضر در رقابت های بین المللی جام نامجو در هفت وزن المپیکی با هم رقابت خواهند کرد و در نهایت وزنه بردارانی که امتیازات لازم را کسب نمایند، جواز حضور در مسابقات المپیک 2020 ژاپن را به دست می آورند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مسابقات جام نامجو فرصتی برای معرفی فرهنگ والای گیلان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات جام نامجو فرصتی برای معرفی فرهنگ والای گیلان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید