مجلس انگلیس درباره ایران تصمیم می گیرد

به گزارش وبلاگ خطاطی، ایرنا نوشت: کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در نظر دارد تا از طریق برگزاری سلسله جلسات تحقیق و تفحص، ابعاد روابط با ایران و میزان موفقیت سیاست خارجی انگلیس در این رابطه را بررسی کند.

مجلس انگلیس درباره ایران تصمیم می گیرد

بر اساس اطلاعیه تارنمای مجلس انگلیس، در این کمیته تحقیقاتی پایه ها و اجزای تشکیل دهنده روابط میان دو کشور و همچنین اهداف سیاست خارجی دولت انگلیس مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

علاوه بر روابط دوجانبه، این کمیته همچنین به رویکردها و اولویت های وزارت امور خارجه انگلیس در دیپلماسی چندجانبه نگاه خواهد کرد.

این کمیته از دیروز سه شنبه (27 اسفند 1398) تشکیل و به علاقه مندان فرصت داده شده تا دیدگاه ها و مستندات خود در این رابطه را تا روز 21 فروردین آینده از طریق سایت مجلس به ثبت برسانند.

این کمیته پس از دریافت دیدگاه ها و برگزاری جلسات، گزارشی را در این رابطه منتشر خواهد کرد.

به نظر می رسد که اگر تحلیل ها با هوشمندی تهیه شود، فرصت بسیار مناسبی برای انعکاس صدای ایران در انگلیس خواهد بود.

انگلیس 11 بهمن ماه گذشته پس از نزدیک به 47 سال از اتحادیه اروپا خارج شد. بوریس جانسون نخست وزیر این کشور ماه گذشته از تشکیل کمیته ای برای تجدیدنظر درباره سیاست خارجی این کشور خبر داد.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس به تازگی در گفت وگو با ایرنا گفت دولت لندن پس از خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) خواستار بهبود روابط و توسعه مناسبات دوجانبه با ایران است.

وی با بیان اینکه انگلیس به حفظ برجام متعهد است افزود که این کشور در کنار شرکای بین المللی، در حال توسعه اینستکس (سازوکار مالی اروپا و ایران) است تا برخی از محدودیت ها در مراودات مالی برای تجارت با ایران بر طرف شود.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "مجلس انگلیس درباره ایران تصمیم می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس انگلیس درباره ایران تصمیم می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید