کروم با کمک سایت ها مصرف باتری خود را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ خطاطی، مرورگر گوگل کروم با وجود قابلیت های فراوان دارای معایبی مانند مصرف باتری زیاد است. به نظر می رسد که گوگل قصد دارد تا با استفاده از روش هایی مصرف باتری این مرورگر محبوب را کاهش دهد.

کروم با کمک سایت ها مصرف باتری خود را کاهش می دهد

به گزارش The Windows Club گوگل در حال امتحان کردن قابلیتی است که به سایت ها اجازه می دهد به صورت بهینه تری از انرژی موجود در باتری لپ تاپ استفاده کنند.

با استفاده از این قابلیت وب سایت ها می توانند با استفاده از یک برچسب تعیین، به لپ تاپ شما بگویند که برخی از قابلیت ها را به جهت بالا بردن مدت زمان استفاده از باتری دستگاه، خاموش کنند.

به عنوان نمونه سایت ها می توانند کاری کنند که محتوای سایت با نرخ به روزرسانی کمتری نمایش داده شود یا که سایت در زمان اجرای کد مربوطه، آن را با سرعت کمتری اجرا کنند. علاوه بر این، سایت ها می توانند با تغییرات برخی از تنظیمات و بهینه سازی شرایط باعث شوند که مصرف باتری شما کمتر شود.

  • 7 افزونه مرورگر که ردیابی سایت ها را افشا می کنند

می توان این قابلیت جدید را به گونه ای تنظیم کرد که با توجه به میزان باتری موجود در لپ تاپ یا تنظیمات قرار داده شده برای مصرف باتری از سوی کاربر، کم مصرف ترین حالت ممکن را در کنار کارایی مناسب ارائه دهد.

این قابلیت جدید باعث می شود که بتوان به مدت زمان بیشتری به انجام کارهایی مانند تماس های تصویری پرداخت. همچنین در زمان هایی که سرعت بالا تأثیر چندانی بر روی تجربه کاری کاربر ندارد، می توان با اجرای اپ سایت ها با سرعت کمتر، انرژی بیشتری را در باتری ذخیره کرد.

  • 10 افزونه برتر برای افزایش سرعت وب گردی

به نظر می رسد که گوگل در حال امتحان کردن این قابلیت جدید از نسخه 86 مرورگر کروم است و ممکن است که مدت زمان زیادی طول بکشد تا این قابلیت به صورت فراگیر و برای همه کاربران عرضه شود.

تبدیل شدن این قابلیت به یک قابلیت استاندارد در این مرورگر، کروم را به یک مرورگر دوست دار باتری تبدیل خواهد کرد. البته باید به این نکته هم توجه کرد که این قابلیت وابستگی زیادی به برچسب خاص استفاده شده در سایت ها دارد.

  • آیا ویندوز 10 به آنتی ویروس نیاز دارد؟

منبع: Engadget

منبع: دیجیکالا مگ

به "کروم با کمک سایت ها مصرف باتری خود را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کروم با کمک سایت ها مصرف باتری خود را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید