آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد

به گزارش وبلاگ خطاطی، حسن روحانی امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از قطعات 2 و 3 آزاد راه همت -کرج اظهار ضمن قدردانی از کسانی که در اجرای این پروژه فعالیت داشتند، گفت: در شروع این دولت قطعه اول را افتتاح کردیم، قطعه 2 و 3 که الان افتتاح شد در شروع دولت 3 درصد اجرایی و عملیاتی بود و 97 درصد در این 6 سال اعتبار تامین و اجرا شده است و امروز به صددرصد رسیدیم.

آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد

وی گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال ها بود که مردم از آزاد راه اتوبان همت عبور می کردند و یکمرتبه با تابلویی به نام خاتمه اتوبان روبرو می شدند و ناچار بودند به سمت چپ گردش نمایند. از روز پنجشنبه این جهت به روی مردم باز می گردد و آن تابلو قرمز خاتمه اتوبان برداشته و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می گردد.

روحانی ضمن تبریک به مردم استان البرز گفت: در ماه های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که بسیار اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزاده راه شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.

روحانی افزود: آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد. 32 کیلومتری که جای آن 90 کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می دهد.

وی گفت: سومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه 2 و 3 آزاده راه شهید همت - کرج بود به بهره برداری رسید. تقریبا سه سال است که ما هرسال به آقای دکتر نوبخت می گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می گردد و او هم همواره به ما قول می دهد که کوشش می کنیم تا عید افتتاح گردد. خدا را شکر با کمی تاخیر به افتتاح رسیدیم.

رییس جمهوری گفت: سال 99 مردم از این جاده استفاده می نمایند. این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح ها و پروژه های دیگر هم در سال 99 افتتاح خواهد شد.

روحانی یادآور شد: 10 هزار میلیاردتومان برای این آزادراه ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزاد راه ها 25 هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.

در برابر پزشکان، پرستاران و کادر درمانی تعظیم می کنیم

وی در ادامه گفت: من به پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و بهداشتی که شبانه روز مشغول هستند و کوشش می نمایند و جان بسکمک از مردم را نجات دادند و الان هم در حال درمان بیماران بستری در بیمارستان ها هستند، خداقوت می گوییم و در برابر آنها تعظیم می کنیم و برای همه مریض ها آرزوی سلامت و شفا می کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه این روزهای سخت خواهد گذشت و این غم خاتمه خواهد رسید، گفت: با کمک مردم و همت پزشکان از این روزهای سخت عبور می کنیم. شفا دست خدا است، آینده و عظمت کشور دست خدا است و توجه ما باید کاملا به خداوند باشد.

روحانی افزود: سال جاری جسم ما از امکان متبرکه به دلایل بهداشتی فاصله دارد. اما روح ما از هرسال به آنها نزدیکتر است. به خصوص سال جاری و روز اول فروردین به نام ما مولای ما حضرت موسی بن جعفر (ع) است و فرزندان عزیز و بزرگوارش از امام هشتم تا حضرت معصومه و شاه چراغ از او هستند.

وی با بیان این که خیر و برکت برای مردم ما خواهد بود گفت: دل های ما متوجه حق خواهد بود و خداوند ما را کمک خواهد نمود و ملت ما همواره روزهای سخت را گذرانده و ان شاء الله از روزهای سخت عبور خواهد نمود. ملت ما در سال 99 مشکلاتی که بعضی مردم در سال 98 و به خصوص در روزهای خاتمهی به خاطر بیماری کرونا در کسب و کارشان به وجود آمد جبران خواهد نمود. مردم همواره یار یکدیگر بودند و این روزها باید بیش گذشته همدیگر را کمک نمایند.

رییس جمهوری ضمن قدردانی از دستگاه هایی که در اجرای این پروژه حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد 17 کیلومتر باقی مانده این آزاد راه در سال 99 این پروژه تکمیل گردد.

روحانی با بیان اینکه اجرای این طرح ها باعث چند برابر شدن قیمت زمین های اطراف آن می گردد، گفت: پول این اتوبان را این زمین ها می تواند تامین کند. این زمین یا برای دولت است یا برای یک نهاد عمومی است یا برای نیروهای مسلح است یا برای بخش خصوصی است. اگر پادگانی است و اتوبان را از کنار آن رد می کنیم آن نهاد نظامی باید پول آن را بدهد یعنی زمین های آن ده برابر ارزش پیدا نموده است. اگر اینها پولهایشان را پرداخت نمایند پول بسکمک از آزادراه ها از همین راه تامین می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید