ارجاع 138 گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی به دفاتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان

به گزارش وبلاگ خطاطی، تعداد 138 مورد گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی تا عصر امروز در سامانه مردم ناظر شورای نگهبان دریافت و جهت بررسی دقیق تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها ارجاع شده است.

ارجاع 138 گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی به دفاتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان

به گزارش وبلاگ خطاطی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، شورای نگهبان به منظور ارتقای سلامت انتخابات و نظارت بیشتر و دقیق تر بر فرآیند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، سامانه گزارش های مردمی تخلفات انتخاباتی به نام مردم ناظر را راه اندازی کرده است.

تا ساعت 16:00 عصر روز پنجشنبه اول اسفند 98 تعداد 1270 مورد گزارش از تخلفات انتخاباتی توسط مردم عزیز از سراسر کشور به سامانه مردم ناظر شورای نگهبان اعلام شده بود که تعداد 138 مورد با جزئیات دقیق و قابل پیگیری و با پیوست مدارک و مستندات از تخلف جهت بررسی دقیق تر و اقدامات قانونی لازم به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها ارجاع شده است.

همه مردم عزیز در کنار صد ها هزار نفر اعضای شبکه نظارت شورای نگهبان در انتخابات می توانند از طریق رصد فعالیت های انتخاباتی داوطلبان و عملکرد عوامل اجرایی و نظارتی، در تأمین سلامت انتخابات مشارکت کرده و زمینه برگزاری یک انتخابات سالم و قانونی با شکوه در روز جمعه دوم اسفندماه را فراهم نمایند.

همانطور که پیش از این تذکر داده شده است، چنانچه گزارش های ارسالی مردم بر اساس مواد قانونی، فاقد عنوان متخلفانه یا وصف مجرمانه باشد و یا بصورت کلی، مبهم و غیر مستند ارسال شده باشد قابلیت پیگیری و ارجاع نخواهد داشت. گزارش های دریافتی پس از ارزیابی و صحت سنجی و احراز وقوع تخلف به مراجع ذی ربط ارسال خواهد شد و در فرآیند تأیید صحت انتخابات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین

به "ارجاع 138 گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی به دفاتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاع 138 گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی به دفاتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید