بازگشایی آدینه بازار پروانه در اراضی عباس آباد

به گزارش وبلاگ خطاطی، آدینه بازار پروانه محلی برای عرضه تولیدات هنری، صنایع دستی و آثار آنتیک بود که تا پیش از همه گیری کرونا در پارکینگ طبقاتی پاساژ پروانه، واقع در خیابان جمهوری برقرار بود و با تبلیغات مردمی، این اواخر به پاتوغ گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده بود. اما با تعطیلی این مرکز، زمزمه های انتقال آن به جای دیگر به بهانه ایمن سازی ساختمان پروانه بلند شد.

بازگشایی آدینه بازار پروانه در اراضی عباس آباد

بعضی اظهارات حاکی از این بود که این بازارچه هنری-توریستی قرار است به پارک شهر انتقال داده گردد، هرچند که فروشندگان معترض و مخالف این جابه جایی بودند. حالا روابط عمومی اراضی عباس آباد در خبری اعلام نموده که با امضای تفاهم نامه ای بین شرکت نوسازی عباس آباد، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت سامان دهی صنایع و مشاغل شهر، آدینه بازار پروانه با تاکید بر صنایع دستی و هنری در باغ هنر بازگشایی می گردد.

قرار است آدینه این هفته، 12 دی ماه بازارچه یک پیش گشایش داشته باشد و آدینه، 19 دی ماه با حضور مسئولان رسما افتتاح گردد.

خبر انتقال هنرمندان آدینه بازار به اراضی عباس آباد حدود دو ماه پیش داده شد اما تا الان خبری نشده بود. روابط عمومی این منطقه درباره این تاخیر شرح داده است: آدینه بازار پروانه قرار بود در آبان ماه سال جاری افتتاح گردد که بنا به بخشنامه و اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر تعطیلی تجمعات به تعویق افتاد.

آدینه بازار پروانه با سابقه 20ساله، نزدیک به یک سال است که تعطیل شده و حدود 1300 غرفه دار و هنرمند آن با مشکل معیشت روبرو شده اند.

محمد ندرلو، معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 12 گفته است: نزدیک به دوهزار نفر در این مجتمع مشغول به کار بودند و هر هفته 21 هزار بازدیدنماینده به پاساژ پروانه می رفتند.

باغ هنر عباس آباد که قرار است محل جدید این بازارچه باشد، پنج هزار مترمربع مساحت دارد و در غرب باغ کتاب تهران واقع شده که متشکل از دو آمفی تئاتر روباز و بسته، تالار اجتماعات مرکزی، شش سال همایش 20 تا 50 نفره، باشگاه هنرمندان، قهوه خانه و سالن غذاخوری است که هنوز معین نیست هنرمندان بازارچه پروانه قرار است در کجای آن بساط شان را پهن نمایند و معلوم نیست چه تعداد از غرفه داران و هنرمندان از محل جدید استقبال نمایند.

راه دسترسی به این بخش از اراضی عباس آباد نیز به وسیله دو ایستگاه مترو شهید حقانی و همت ممکن است که البته مسیری را تا باغ هنر باید پیاده طی کرد. دسترسی با خودرو شخصی نیز به وسیله اتوبان همت (شرق به غرب) یا حقانی (غرب به شرق) امکان پذیر است که البته آن منطقه با کمبود فضای پارکینگ روبرو است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "بازگشایی آدینه بازار پروانه در اراضی عباس آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی آدینه بازار پروانه در اراضی عباس آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید