بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی 2 تا 6 سال است

به گزارش وبلاگ خطاطی، خبرنگاران/گیلان مدیرکل بهزیستی گیلان، بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی را دو تا شش سال دانست و بیان نمود: کاشت حلزون برای کسانی انجام می شود که در هر دو گوش کم شنوایی عمیق دارند.

بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی 2 تا 6 سال است

حسین نحوی نژاد در گفت وگو با وبلاگ خطاطی، با اشاره به توانمندی گیلان در کاشت حلزون شنوایی، اظهار کرد: کاشت حلزون شنوایی از اسفند 98 در گیلان آغاز و در این مدت 30 جراحی پیروز در استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا به امروز 10 مورد جراحی پیروز دیگر در استان به ثبت رسیده است، افزود: 10 نفر دیگر هم در نوبت کاشت حلزون شنوایی هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان، با اشاره به برآورد هزینه کاشت حلزون شامل آمادگی، جراحی، تجویز پروتز و تربیت شنیداری، مطرح نمود: هزینه اجرا شده کاشت حلزون از طریق سازمان بهزیستی در سال گذشته 178 میلیون تومان برای 69 توانخواه بوده که سهم آورده خانواده ها شش میلیون تومان می باشد. سهم آورده خانواده ها در سال جاری نیز همین شش میلیون تومان است.

نحوی نژاد ادامه داد: قسمت اعظم این هزینه از طریق وزارت بهداشت پرداخت می شود و هزینه حمایت های اجتماعی و تربیت شنیداری بر عهده بهزیستی است. همچنین هزینه تهیه اکسسوری های بعد از کاشت نیز تا سقف دو میلیون در سال و برای موارد خاص تا سه میلیون پرداخت می شود.

وی مرکز کاشت حلزون گیلان را چهاردهمین مرکز در کشور دانست و بیان کرد: بهزیستی گیلان با توانایی جراحی و تربیت شنیداری توانخواهان می تواند به استان های مجاور مانند قزوین، مازندران، اردبیل و زنجان نیز خدمات توانبخشی ارایه کند. دو مورد از جراحی های اجرا شده در سال 1400 از استان های اردبیل و گلستان بوده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان، بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی را دو تا شش سال دانست و بیان کرد: کاشت حلزون برای کسانی انجام می شود که در هر دو گوش کم شنوایی عمیق دارند؛ همچنین افرادی که از سمعک استفاده مناسبی نمی کنند می توانند کاشت حلزون داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی 2 تا 6 سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی 2 تا 6 سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید