تشریح 3 نقش اصلی مرکز سنجش و ارزشیابی

به گزارش وبلاگ خطاطی، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی تعلیم و تربیت در حوزه سنجش و پایش کیفیت آموزشی، سنجش و ارزشیابی را راهنمای سیاست گذاری، برنامه ریزی، تصمیم گیری و عمل دانست و لازمه بهبود مجموعه را موضوع سنجش و ارزشیابی قلمداد کرد.

تشریح 3 نقش اصلی مرکز سنجش و ارزشیابی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست تخصصی تعلیم و تربیت در حوزه سنجش و پایش کیفیت آموزشی که به طور مشترک با مدیران کل آموزش وپرورش و روسای ادارات سنجش و پایش کیفیت آموزشی سراسر کشور که عصر امروز در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، گفت: وقتی از سنجش و ارزشیابی حرف می زنیم؛ اندازه، جایگاه و اهمیت آن را درمی یابیم ما سنجش و ارزیابی را چراغ راه می دانیم.

وزیر آموزش و پرورش سنجش و ارزشیابی را راهنمای سیاست گذاری، برنامه ریزی، تصمیم گیری و عمل دانست و لازمه بهبود مجموعه را سنجش و ارزشیابی معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه سنجش جهت دهنده و راهنما است که به دانش آموز، معلم، مدیر، منطقه، استان، خانواده و جامعه جهت می دهد، افزود: سنجش و ارزشیابی ضامن موفقیت تمام ارکان نظام تعلیم و تربیت است .

حاجی میرزایی بیان کرد: اگر ارزشیابی کارامد داشته باشیم هیچ تصمیم گیری در آموزش و پرورش بدون دریافت اطلاعات از سنجش انجام نمی شود.

وزیر آموزش و پرورش ضمن توصیه هایی برای رسیدن به این اهداف به 3 نقش کلیدی سنجش و ارزشیابی اشاره کرد و گفت: در سنجش هایی که صورت می گیرد؛ ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت با شما است و تمام طرح ها و سیاست ها باید ارزشیابی شوند همچنین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی برای هر دانش آموز در دوره های تحصیلی نیز باید مورد تاکید باشد.

وی نقش دوم را هدایت گری، سازمان دهی، ناظر، اشاعه دهنده، توانمندکننده و فعال کننده ظرفیت نظام تعلیم و تربیت دانست و بر ترویج فرهنگ پژوهنده بودن در مدارس تاکید و گفت: ارتباط پژوهشگاه آموزش و پرورش و مرکز سنجش باید یک ارتباط زنده و تعاملی باشد.

حاجی میرزایی در انتها نقش سوم مرکز سنجش را رتبه بندی کیفی مدرسه بیان کرد و نقش سوم را به عنوان یک نقش راهبردی و کلیدی خواند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تشریح 3 نقش اصلی مرکز سنجش و ارزشیابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح 3 نقش اصلی مرکز سنجش و ارزشیابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید