تصمیم وزارت ورزش درمورد مدیرعامل پرسپولیس

به گزارش وبلاگ خطاطی، کنار رفتن جعفر سمیعی از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس شرایط مدیریت این باشگاه که چند ماه آرام را در این حوزه پشت سرگذاشته بود با اتفاقات تازه ای روبرو کرد و حالا طرفداران و کادر فنی این تیم منتظرند تا تکلیف مدیرعامل تازه تعیین گردد.

تصمیم وزارت ورزش درمورد مدیرعامل پرسپولیس

تدبیری که از قبل انجام شده بود

جعفر سمیعی هر چند مدیری غیرورزشی بود، اما در مدت حدود 10 ماه فعالیتش در این باشگاه فضایی آرام و به دور از حاشیه را ایجاد کرد و از معدود مدیران عامل باشگاه پرسپولیس بود که از مصاحبه و جنجال فراری بود و توانست عملکرد موفقی از خود به یادگار بگذارد.

همین خصوصیات باعث شد جدایی او از پرسپولیس هم در آرامش کامل باشد و پس از نشستی که با وزیر ورزش داشت استعفایش را خاطرنشان کرد. از آنجایی که معین بود سمیعی در پرسپولیس ماندگار نیست، هیات مدیره باشگاه تدبیر کرد تا مجید صدری که توانسته از نظر اقتصادی یاری زیادی به باشگاه کند به اسم سرپرست امور باشگاه را در اختیار بگیرد.

سرپرست سه ماه می ماند؟

اولین پرسش در خصوص حضور مجید صدری به اسم سرپرست در باشگاه پرسپولیس این است که وی قرار است کوتاه مدت این مسئولیت را برعهده داشته باشد یا اینکه به روال سرپرست های گذشته چندین ماه امور باشگاه سرخ تهران را پیگیری کند؟

در این مورد گفته می گردد که صدری حداقل تا سرانجام مهر ماه و بعد از برگزاری ملاقات پرسپولیس برابر الهلال (24 مهر) در لیگ قهرمانان آسیا در این مسئولیت باقی خواهد ماند تا تیم پرسپولیس در آرامش بتواند خود را برای ملاقات با نماینده عربستان آماده کند.

تاثیر اتفاقات استقلال روی پرسپولیس

اتفاقاتی که در باشگاه استقلال رخ داد و منجر به استعفای احمد مددی شد اوضاع باشگاه آبی را با شرایط جدیدی روبرو کرد و اعتراض و انتقاد طرفداران هم اوضاع را سخت تر کرد تا وزارت ورزش ناچار گردد تمرکزش را روی انتخاب مدیرعامل این باشگاه بگذارد.

از سوی دیگر اسم شده که ممکن است فشاری که از سوی طرفداران به وزارت ورزش وارد شده باعث گردد این وزارتخانه برای پرسپولیس هم تصمیم نهایی را بگیرد و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این باشگاه را معرفی کند.

گزینه هایی که برای مدیرعاملی مطرح هستند

در صورتی که وزارت ورزش بخواهد تکلیف مدیریت باشگاه پرسپولیس را معین کند بعضی گزینه ها را مد نظر قرار داده که مذاکرات ابتدایی هم به صورت غیرمستقیم با چند مدیر ورزشی و سیاسی انجام شده است. با این حال از آنجایی که وزارت ورزش فعلاً تمرکز خود را روی معین کردن تکلیف استقلال گذاشته نمی خواهد نامی از این گزینه ها مطرح گردد.

با این حال به نظر می رسد افرادی که سابقه حضور در باشگاه پرسپولیس را داشته اند و پیشکسوت یا مدیرعامل سابق این باشگاه بوده اند جزو گزینه ها باشند. محمد دادکان، محمدحسین نژاد فلاح، علی اکبر طاهری، حبیب کاشانی، حسین کلانی و … از جمله افرادی هستند که نام آن ها برای این مسئولیت مطرح شده، اما بعضی از آن ها با مشکل بازنشستگی و شاغل بودن در شورای شهر روبرو هستند و در شرایط فعلی نمی تواند در خصوص آن ها نظر نهایی را داد.

تا سرانجام مهر باید منتظر بود؟

خبرنگار ما کسب اطلاع کرد از آنجایی که تیم فوتبال پرسپولیس خود را برای حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده می نماید و این ملاقات از اهمیت بالایی برای فوتبال ایران برخوردار است، وزارت ورزش قصد ندارد تا سرانجام مهر تغییری در ترکیب هیات مدیره و تیم مدیریت باشگاه ایجاد کند و اگر بخواهد تصمیمی در خصوص مدیرعامل بگیرد بعد از ملاقات با الهلال خواهد بود.

منبع: فرارو

به "تصمیم وزارت ورزش درمورد مدیرعامل پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم وزارت ورزش درمورد مدیرعامل پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید