تعطیلی ها نتوانسته جلوی شیوع کرونا را بگیرد

به گزارش وبلاگ خطاطی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از ادامه تعطیلی ها تا پایان سال به دنبال شیوع کرونا اطلاع داد.

تعطیلی ها نتوانسته جلوی شیوع کرونا را بگیرد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خطاطی، یک هفته ای از اعلام اخبار مربوط به کشف انبارهایی که اقلامی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را احتکار نموده اند، می گذرد اما همچنان این اقلام در داروخانه ها به راحتی پیدا نمی گردد.

رئیس پلیس پایتخت ادعا می نماید که پلیس تمام اقلامی که از این انبارها کشف می نماید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می دهد و این سازمان باید بگوید که چرا هنوز بعد از گذشت یک هفته این اقلام به شبکه توزیع تزریق نشده است

در رابطه با این موضوع و دیگر سوالاتی که مربوط به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است با علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، مصاحبه کردیم.

چرا هنوز اقلام کشف شده در اختیار داروخانه ها قرار نگرفته است.

خوشبختانه با هماهنگی که با دادستان تهران انجام شد نماینده تام الاختیار ستاد دانشگاه در ستاد فرماندهی دیروز مشخص شد و به همکاران در پلیس امنیت مالی معرفی گردید و همچنین به عزیزان در مجموعه دادگاه مالی هم اعلام شد و از دیروز برنامه شکل منظمی پیدا نموده است و به طور طبیعی ابتدا این اقلام مکشوفه در اختیار نیروهای درمانی قرار خواهد گرفت و بخشی از آن با حضور نماینده هیأت امنای ارزی و نماینده سازمان دارو و غذا سهمیه ستاد دانشگاهی در تهران مستقر است توزیع می گردد.

آیا کمبودی در اقلام بهداشتی در بیمارستان ها هم داریم.

به طور طبیعی چون مصرف در محیط زیاد است و تعداد قابل توجهی از بیمارستان ها در حال حاضر در حال ارائه خدمات هستند و به دلیل ماهیت ارجاعی تهران که بیماران بدحال سایر استان ها را معمولاً پوشش می دهد، به طور نسبی با کمبود روبرو هستیم. بخشی به وسیله فراوری داخلی و بخشی به وسیله همین اقلام مکشوفه و بخشی با واردات جدید تأمین گردد.

درباره تعطیلی ادارات تصمیم قطعی گرفته نشده است؟

پیشنهاد ما حجم بالاتری از میزان مداخلات محدود کننده در سطح شهر است از قبیل مشاغل، بحث ادارات! پیشنهاد فنی ما این است که با این کار بتوانیم به صورت مؤثر میزان تردد درون شهری را کاهش دهیم که یکی از عوامل اصلی برای سرایت پذیری است. چون در این یکی دو هفته فراسوی ما علی القاعده با موارد جدید بیشتری روبرو خواهیم شد.

پیش بینی خیلی مشکل است. با توجه به مدل سازی هایی که الان داریم نیازمند این است که داده هایی که در خصوص بیماران فعلی و نحوه ابتلاء داریم یک بار مدل سازی کنیم و علی القاعده این بیماری است که نسبت به سایر بیماری های واگیردار هم فراگیرتر است و هم زمان بیشتری درگیر خواهیم بود و به نظر می رسد تا خاتمه سال این جهت ادامه پیدا کند.

آیا به غیر از تعطیلی ادارات و دیگر نهادها راه پیشگیری دیگری وجود ندارد.

یکی از مؤثرترین راه هایی که هم در چین و هم در سایر کشورها وجود داشت حجم انتقال بین فردی بود. به طور طبیعی هر چه حضور افراد در اجتماع بیشتر باشد و احتمال تبادل بین فردی در اجتماعات و شبه اجتماعات افزایش داشته باشد به صورت تصاعدی این شانس افزایش می یابد.

الان چند درصد جلوی شیوع این بیماری گرفته شده است؟

متأسفانه برخلاف انتظار ما و به رغم تعطیلی هنوز خیلی از فعالیت های اجتماعی در سطح شهر شتاب سابق و آهنگ قبلی خود را حفظ نموده است. و اصلاً این تعطیلی ها برای جلوگیری از این بیماری برای ما رضایت بخش نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تعطیلی ها نتوانسته جلوی شیوع کرونا را بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی ها نتوانسته جلوی شیوع کرونا را بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید