ثروت 12 امریکایی روی هم یک تریلیون دلار شد

به گزارش وبلاگ خطاطی، ایران نوشت: تحقیق جدید مؤسسه مطالعات سیاستگذاری امریکا (آی پی اس) نشان داد که از شروع پاندمی ثروت 12 ثروتمند برتر امریکا 40 درصد یا 283 میلیارد دلار افزایش یافته و به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

ثروت 12 امریکایی روی هم یک تریلیون دلار شد

به گزارش راشاتودی، تحقیق جدید مؤسسه مطالعات سیاستگذاری امریکا نشان داد که از شروع پاندمی کرونا، ثروت 12 ثروتمند برتر امریکا 40 درصد یا 283 میلیارد دلار افزایش یافته و به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است.

این اولین بار در تاریخ امریکا است که ثروت 12 ثروتمند برتر این کشور از یک تریلیون دلار فراتر می رود.

در فهرست 12 نفره این مؤسسه که نام آن را 12 الیگارشی گذاشته است، اسم جف بزوس با ثروت 189.4 میلیارد دلار، بیل گیتس با ثروت 114 میلیارد دلار، مارک زاکربرگ با ثروت 95.5 میلیارد دلار، وارن بافت با ثروت 80 میلیارد دلار، ایلان ماسک با ثروت 73 میلیارد دلار، استیو بالمر با ثروت 71 میلیارد دلار، لری الیسون با ثروت 70.9 میلیارد دلار، لری پیج با ثروت 67.4 میلیارد دلار، سرگی برین با ثروت 65.6 میلیارد دلار، آلیس والتون با ثروت 62.5 میلیارد دلار، جیم والتون با ثروت 62.3 میلیارد دلارو راب والتون با ثروت 62 میلیارد دلار، ثبت شده است.

در این گزارش آمده است: این یک اتفاق ناراحت کننده در تاریخ امریکا در ارتباط با تمرکز ثروت و قدرت است؛ به این معنا که به سادگی می توان دید که قدرت سیاسی و ثروت این 12 نفر بیش از حد زیاد است. بر اساس تحلیل راشاتودی، از نقطه نظر یک اجتماع دموکراتیک مستقل، این ها 12 مستبد یا 12 خان هستند؛ این در حالی است که ثروت این دوازده نفر در کل از جی دی پی بلژیک و اتریش روی هم، بالاتر است.

منبع: عصر ایران

به "ثروت 12 امریکایی روی هم یک تریلیون دلار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروت 12 امریکایی روی هم یک تریلیون دلار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید