حضور ظریف در موسسه ساموئل رابینسون در کاراکاس

به گزارش وبلاگ خطاطی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در موسسه ساموئل رابینسون کاراکاس حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

حضور ظریف در موسسه ساموئل رابینسون در کاراکاس

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خطاطی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای ملاقات و تبادل نظر با مقامات ونزوئلایی در کاراکاس به سر می برد، در نشست مشترکی با حضور خورخه آریزا وزیر امور خارجه این کشور در موسسه ساموئل رابینسون حضور یافت و با موضوع ونزوئلا و ایران در دفاع از دنیا نوین در حال شکل گیری سخنرانی و دیدگاه های خود را در این ارتباط مطرح کرد.

به گزارش فارس، ظریف در اولین مقصد سفر به سه کشور آمریکای لاتین به ونزوئلا سفر نموده و قرار است در ادامه این سفر به کوبا و بولیوی هم برود. وزیر امور خارجه در مراسم تحلیف رئیس جمهور ونزوئلا به نمایندگی از ایران حضور خواهد یافت.

در همین خصوص سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این در تبادل نظر با خبرنگار فارس، مطرح کرد: ونزوئلا یکی از مقاصد اصلی صدور خدمات فنی و مهندسی کشورمان است و بخش های خصوصی ایرانی پروژه های مختلفی را در این کشور اجرا نموده و یا در دست اجرا دارند. در بخش انرژی به درخواست ونزوئلا همکاری خوبی اخیرا بین دو کشور شکل گرفت و قابل توسعه است. همچنین افتتاح اولین فروشگاه زنجیره ای ایران در کاراکاس توسط بخش خصوصی را می توان از فعالیت های جدید در بخش تجاری روابط مطرح کرد که توسط شرکت های خصوصی علاقه مند در حال اجراست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور ظریف در موسسه ساموئل رابینسون در کاراکاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور ظریف در موسسه ساموئل رابینسون در کاراکاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید