نمایش محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، ستاری: چالش های کشاورزی با فناوری برطرف می گردد

به گزارش وبلاگ خطاطی، نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ایران ساخت میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی شد.

نمایش محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، ستاری: چالش های کشاورزی با فناوری برطرف می گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ خطاطی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛این دستاوردهای ایران ساخت در سالن A37 نمایشگاه بین المللی به نمایش عایدیه است. نمایشگاهی که 300 شرکت دانش بنیان در آن حضور دارند و 800 محصول ایران ساخت را عرضه نموده اند. نمایشی از توانمندی و اقتدار کشور در حوزه علم و فناوری. این نمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صادرات و نمایش این دستاوردهای ایران ساخت برپا است و در آن از 11 حوزه علمی همانند آب، کشاورزی، تجهیزات پیشرفته، نانو، زیست فناوری، تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات می توان محصولات را دید.

البته در این بازدید بخش کشاورزی و محصولات آن به نمایش عایدی و در آن حدود 30شرکت دانش بنیان دستاوردهای فناورانه خود را در حوزه هایی چون پهپادهای کشاورزی، واکسن دام و طیور، اصلاح نژاد، کود زیستی، اصلاح و فراوری ارقام بذر هیبرید، کشت بافت، آنزیم صنایع غذایی، فروشگاه اینترنتی توزیع دیجیتال میوه، فراوری گیاهان دارویی و مزارع مرجع نمایش دادند.

محصولات فناورانه همه این شرکت ها تلاشی است برای توسعه امنیت غذایی در کشور.

نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی بالا می رود

سورنا ستاری در این بازدید ضمن تشکر از همراهی وزیر جهاد کشاورزی گفت: نفوذ فناوری یکی از بحث های جدی در حوزه کشاورزی است. چالش های این حوزه فقط با فناوری حل می گردد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: به اسم مثال مشکلاتی که در حوزه آب یا توسعه محصولات وجود دارد را می توان با توسعه فناوری های نوین برطرف کرد. البته دیگر مسئله ای که در این حوزه برای تمامی کشورها وجود دارد چگونگی نفوذ فناوری است.

ستاری بعلاوه اعلام کرد: چرا که حوزه کشاورزی یکی از سخت ترین حوزه ها برای پذیرش فناوری است و همگان به سنتی بودن این اکوسیستم عادت نموده اند و با ورود نوآوری به آن مقابله می نمایند.

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به برنامه های معاونت علمی و جهاد کشاورزی گفت: روش های موفقی که در این سال ها برای نفوذ فناوری تست شده است را توسعه می دهیم.

توانمندی نیروی انسانی در حوزه کشاورزی به نمایش در آمد

در ادامه هم سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: در این نمایشگاه شاهد توسعه محصولاتی فناورانه بودیم که با اتکا به توانمندی جوانان فراوری شده اند و معاونت علمی و فناوری هم از توسعه آنها حمایت نموده است.

وی بعلاوه گفت: در دوره نو با اهتمام معاون علمی و فناوری فعالیت ها با سرعت بیشتری پیش می رود تا نفوذ علم و فناوری به حوزه کشاورزی را ببینیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه این اتفاق فراوری ثروت و محصولات با کیفیت را به همراه دارد ، اعلام کرد: بعلاوه با این اتفاق صادرات محصولات ایران ساخت در حوزه کشاورزی افزایش می یابد و در نهایت تامین امنیت غذایی را بالا می برد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نمایش محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، ستاری: چالش های کشاورزی با فناوری برطرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش محصولات دانش بنیان در حوزه کشاورزی، ستاری: چالش های کشاورزی با فناوری برطرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید