راه چاره دارویی کوبا برای پیشگیری از کرونا

به گزارش وبلاگ خطاطی، وزارت بهداشت کوبا اظهار داشت که به عنوان بخشی از تدابیر مقابله با ویروس کرونا، اقدام به استفاده از نوعی داروی پیشگیری کننده از این ویروس در کشور خواهد نمود.

راه چاره دارویی کوبا برای پیشگیری از کرونا

به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا، فرانسیسکو دوران رئیس مرکز اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، روز گذشته (یکشنبه) در کنفرانسی خبری با اشاره به تاثیر این دارو بر بیماریهایی نظیر آنفولانزا و بیماری های ویروسی وخیم، اعلام نمود این دارو که به صورت قطره زیرزبانی استفاده می گردد، به صورت سازمان یافته در سطح جامعه توزیع خواهد شد.

فرانسیسکو دوران توضیح داد این دارو که (PrevengHo-Vir) یک محصول هومیوپاتی است در افراد سالم که تا کنون هیچگونه علائمی از ابتلا به ویروس کرونا از خود نشان نداده اند، استفاده خواهدشد.

این مقام بهداشتی کوبا درباره این که استفاده از این دارو تا چه حد ثمر بخش خواهد بود، سخن نگفته است.

براساس این گزارش، کوبا طی 6 دهه گذشته پس از انقلاب کمونیستی با یاری های مالی اتحاد جماهیر شوروی سابق، یک سیستم بهداشتی و درمانی کارا را توسعه داده که مورد حسادت جهان است؛ هر چند پس از فروپاشی بلوک کمونیستی از کیفیت نظام بهداشتی و درمانی کوبا هم کم شده اما هم اینک نیز این کشور یکی از بهترین و کاراترین نظام های بهداشتی و درمانی و آموزشی جهان را دارد و بیش از 16 درصد از حجم فراوری ناخالص داخلی این کشور در نظام بهداشتی سرمایه گذاری می گردد.

طبق گزارش پرنسا لاتینا، وزارت بهداشت کوبا پس از اعزام 15 تیم پزشکی به چند کشور اروپایی و آمریکای لاتین، همبستگی و همکاری کوبا با سایر کشورها در مبارزه علیه ویروس نوظهور کرونا را اعلام نمود.

برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا نیز اعلام نمود که علیرغم تحریمهای شدید ایالات متحده آمریکا علیه این کشور و پافشاری واشنگتن به عدم حضور پزشکان و پرستاران کوبایی در سایر کشورها، کوبا به منظور تسریع کنترل و مهار کوید-19 در سطح بین المللی، همکاری خود با سایر کشورها را حفظ خواهد نمود.

طبق آخرین آمار از وزارت بهداشت کوبا تا کنون 320 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و هشت نفر جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "راه چاره دارویی کوبا برای پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره دارویی کوبا برای پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید