ضدعفونی کردن لباس ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است؟

به گزارش وبلاگ خطاطی، پیشگیری از ویروس کرونا یکی از مهم ترین دغدغه های این روزها است. به گفته پزشکان و متخصصان در سراسر دنیا با رعایت بهداشت در محیط های مختلف و به حداقل رساندن برخوردهای اجتماعی می توان از ابتلا به این ویروس پیشگیری کرد. مراقبت های بهداشتی علاوه بر محیط های عمومی در منزل هم ضروری هستند.

ضدعفونی کردن لباس ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است؟

به گزارش وبلاگ خطاطی به نقل از وبلاگ خطاطی، زهره امین زاده متخصص بیماری های عفونی گفت: شستشوی دست ها بسیار لازم است. اگر شما با فردی در تماس باشید که بیمار باشد در حین عطسه یا سرفه قطرات تنفسی او تا فاصله یک تا دو متر پرتاب می گردد و این می تواند شما را نیز بیمار کند. توصیه می گردد افراد از تجمعات دوری نمایند.

او در رابطه با احتیاج به ضدعفونی کردن لباس ها پس از ورود به خانه، گفت: افرادی که با بیماران مبتلا هم نشین هستند، باید لباس های خود را خارج از منزل ضدعفونی نمایند. اما برای افراد عادی نه وزارت بهداشت و نه سازمان بهداشت جهانی این توصیه را نمی کند. ضدعفونی کردن سطوح منزل و دستگیره ها نیز می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهد که البته در صورت شستشوی مداوم دست ها این کار ضرورتی ندارد.

او گفت: علائم این ویروس نیز مثل هر بیماری تنفسی دیگر است. افرادی که مبتلا به هرگونه ویروس از سرماخوردگی گرفته تا کرونا هستند باید از ماسک استفاده نموده و اصول بهداشتی را رعایت نمایند تا ویروس را به افراد دیگر انتقال ندهند.

علائم کرونا در ابتدا تفاوت چندانی با علائم سرماخوردگی ندارد و ممکن است در بعضی افراد این ویروس در حد همان سرماخوردگی تاثیر داشته باشد و او را به بیمارستان نکشاند. اما اگر علائم سرماخورگی یا آنفلوانزا دارید تا بهبودی کامل در خانه بمانید و بعد از مراجعه به پزشک عمومی با مصرف مایعات و استراحت به فرایند بهبودی یاری کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "ضدعفونی کردن لباس ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کردن لباس ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ضروری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید