کشته شدن 16 کودک سوری اعزام شده به لیبی توسط ترکیه

به گزارش وبلاگ خطاطی، ایسنا نوشت: دیده بان حقوق بشر سوریه امروز (چهارشنبه) از کشته شدن 16 کودک از میان 150 کودک سوری که توسط ترکیه برای جنگ در لیبی اعزام شده بودند، خبر داد.

کشته شدن 16 کودک سوری اعزام شده به لیبی توسط ترکیه

به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که ترکیه به انتقال مزدوران به خاک لیبی ادامه می دهد و تعداد نیروهای اعزامی به 12250 تن افزایش یافته است که از میان آنها 287 تن در درگیری ها کشته شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین گفت، ترکیه حدود 150 کودک سوری را برای جنگ در لیبی اعزام کرده است .

بیشتر این بچه ها زیر 18 سال سن دارند و ابتدا به بهانه کار کردن و بدون اطلاع خانواده هایشان از ادلب و حومه شمالی حلب به عفرین رفته و به عضویت گروه های وابسته به ترکیه درآمدند و برای جنگ در کنار دولت وفاق کلی لیبی علیه نیروهای خلیفه حفتر به لیبی اعزام شدند.

از سوی دیگر، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی گفت، ترکیه طی روزهای اخیر 17 هزار تروریست را از سوریه به لیبی منتقل کرده است.

پیشتر سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی در نشست خبری خود گفت، این نیروها پایگاه هوایی معیتیقه را با موشک هدف قرار دادند زیرا این پایگاه به تهدیدی برای کل منطقه و غیرنظامیان اطراف طرابلس تبدیل شده بود.

وی تاکید کرد، پایگاه معیتیقه به پایگاه نظامی هوایی برای اشغالگری ترکیه بدل شده بود.

المسماری اضافه کرد، بیانیه پنج جانبه که کشورهای مصر، امارات، یونان، فرانسه و قبرس صادر کردند به منزله به رسمیت شناختن بین المللی ارتش ملی لیبی و تاکیدی بر موضوع نقش این ارتش در مبارزه با تروریسم است.

در بیانیه پنج جانبه بر این امر تاکید شده که مداخله ترکیه در لیبی تهدیدی بر ثبات منطقه است.

المسماری در این نشست خبری بیانیه وزارت خارجه ترکیه و رویاهای رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در لیبی را رد کرد و گفت، این رویاها در لیبی خاتمه خواهند یافت.

پیش از این وزارت خارجه ترکیه اعلام کرده بود، اگر منافع ترکیه در لیبی هدف قرار بگیرند آنکارا نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را جزء اهداف مآغاز خود خواهد دانست.

ترکیه و دولت توافق ملی لیبی نوامبر 2019 دو توافقنامه در زمینه همکاری امنیتی و ترسیم مرزها امضا کردند. به دنبال این اقدام اردوغان هم در ماه ژانویه گفت، آنکارا استقرار نیروها در لیبی را برای حمایت از دولت توافق ملی آغاز کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "کشته شدن 16 کودک سوری اعزام شده به لیبی توسط ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 16 کودک سوری اعزام شده به لیبی توسط ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید