یک نوجوان توئیتر را سر کار گذاشت

به گزارش وبلاگ خطاطی، یک نوجوان آمریکایی با ایجاد یک حساب کاربری جعلی به جای یکی از نامزدهای قلابی جمهوری خواه کنگره این کشور توئیتر را فریب داد و این شبکه اجتماعی این حساب را تایید کرد.

یک نوجوان توئیتر را سر کار گذاشت

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خطاطی به نقل از انگجت، اندرو والز نامزد قلابی جمهوری خواه کنگره آمریکا تا چندی قبل حسابی تایید شده در توئیتر داشت. اما این حساب در اصل متعلق به یک دانش آموز نیویورکی بود که این حساب را برای وی ایجاد نموده بود.

در این حساب وب سایت این نامزد، یک عکس غیرواقعی طراحی شده با هوش مصنوعی و اطلاعات دیگری در ارتباط با وی مشاهده می شد. نوجوان یادشده تنها با صرف 25 دقیقه وقت حساب یادشده را در توئیتر ایجاد کرد و توئیتر هم بدون دقت کافی آن را تایید کرد و دکمه تیک آبی را در کنار این حساب به نمایش درآورد.

این دانش آموز که نام وی فاش نشده، برای فریب توئیتر اطلاعات مربوط به نامزد مورد نظر را در سایتی به نام بالوت پدیا ثبت کرد که یک سایت غیرانتفاعی است که سوابق و اطلاعات نامزدهای انتخاباتی در آمریکا را ذخیره می نماید.

توئیتر از سال گذشته با سایت بالوت پدیا همکاری می نماید تا بتواند حساب های رسمی کاندیداها را در این شبکه اجتماعی شناسایی کند. توئیتر در حالی حساب کاربری یادشده را تایید کرد که تعداد تعقیب کنندگان آن تا 26 فوریه تنها 10 نفر بوده است. این شبکه اجتماعی بعد از افشای این موضوع این حساب را حذف نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "یک نوجوان توئیتر را سر کار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نوجوان توئیتر را سر کار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید