هوش مصنوعی

اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را فروخت تا چند استودیوی دیگر بخرد

تنها 1 هفته پس از فروش استودیوهای غربی خود، شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) گفت که قصد دارد تعدادی استودیوی تازه به دست بیاورد. حال می خواهد از روش خرید باشد یا اینکه بسازد.

16 تیر 1401

هوش مصنوعی ارتباط بین کهکشان ها را نشان می دهد

تیمی از فیزیکدانان نجومی از ایالات متحده و کره جنوبی با استفاده از هوش مصنوعی نقشه جدیدی از توزیع ماده تاریک ایجاد کردند.

11 مرداد 1400

ماراتن 8 ساله پیشرفت زیرساخت های ارتباطی در دولت تدبیر و امید

امروزه توسعه اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان به یکی از برنامه های اصلی و صحنه رقابت دولت ها بدل شده اما توسعه اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان الزامات متعددی دارد که از مهم ترین آنها می توان به زیرساخت های دسترسی پرسرعت دیتا باید اشاره داشت. یکی از بخش هایی که...

20 خرداد 1400

3 دلیلی که لپ تاپ های هوآوی را به گزینه ای جذاب تبدیل می نمایند

عوامل بسیاری در رشد هوآوی به عنوان یکی از پیشتازان صنعت موبایل و لپ تاپ نقش دارند. در این مقاله با 3 مورد از رازهای موفقیت هوآوی در فراوری لپ تاپ آشنا خواهیم شد.

14 اردیبهشت 1400

روبات خودمختار با قابلیت تغییر آرایش مولکول ها ساخته شد

دانشمندان آلمانی با روش جدیدی توانستند برای نخستین بار در دنیای نانو، آرایش مولکول ها را آن هم به صورت مولکول های مجزا و به کمک هوش مصنوعی و خودمختار تغییر دهند.

2 آبان 1399

هوش مصنوعی حرکت پهپادها در نقاط شلوغ و جدید را راحت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، پژوهشگران دانشگاه کلتک یک نوع الگوریتم هوش مصنوعی ابداع نموده اند که به پهپادها امکان می دهد در نقاط شلوغ و بسته و ناشناخته بدون برخورد با یکدیگر یا موانع به راحتی پرواز نمایند.

21 شهریور 1399

یک نوجوان توئیتر را سر کار گذاشت

یک نوجوان آمریکایی با ایجاد یک حساب کاربری جعلی به جای یکی از نامزدهای قلابی جمهوری خواه کنگره این کشور توئیتر را فریب داد و این شبکه اجتماعی این حساب را تایید کرد.

26 فروردین 1399