بزرگ ترین هتل سنتی آران وبیدگل راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ خطاطی، بزرگ ترین هتل سنتی شمال استان اصفهان در آران وبیدگل در مراسمی با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی راه اندازی شد.

بزرگ ترین هتل سنتی آران وبیدگل راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ خطاطی آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آران وبیدگل در حاشیه این آیین گفت: امروز شاهد بهره برداری از بزرگ ترین هتل سنتی در شمال استان بودیم که در روستای یزدلان از توابع بخش کویرات این شهرستان با اعتبار 40 میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته شده است.

سید حسین چاکری با اشاره به اشتغال 30 نفر با اجرای طرح اضافه نمود: این هتل سنتی به مساحت 2 هزار و 700 متر مربع با 28 اتاق، ظرفیت اقامت 60 نفر را دارد.

شهر ابوزیدآباد با 10 اقامتگاه بوم گردی فعال در 30 کیلومتری شمال شرقی آران وبیدگل در استان اصفهان واقع شده است.

وی اعلام کرد: این شهرستان آران وبیدگل از اثرهای طبیعی و تاریخی بی مانندی از جمله دریاچه نمک، کویر مرنجاب، سایت ویگل و شهر زیرزمینی برخوردار است که در جهان بی همتاست و برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که موجب ترغیب گردشگران برای بازدید از این ظرفیت های بکر طبیعی و تاریخی گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آران وبیدگل افزود: با توجه به فراهم کردن زیرساخت های مورد احتیاج برای تقویت ورود گردشگران به این شهرستان، اگر سفرنامه های جهانگردان اروپایی در دوران صفویه و قاجاریه را آنالیز کنیم، جاذبه های گردشگری منطقه همیشه مورد توجه ویژه آنها بوده است که نشان می دهد برنامه ریزی در این زمینه بیش از پیش لازم است.

فرماندار آران وبیدگل نیز اظهار کرد: با استقبال گسترده بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری این شهرستان، بیش از 100 پرونده سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در جریان است و به زودی اجرایی می گردد.

اسماعیل بایبوردی اضافه نمود: این طرح های سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های ساخت هتل، مجتمع و کمپ گردشگری، اقامتگاه های بوم گردی و سفره خانه است و استعلام های لازم هم از دستگاه های مربوطه اجرا شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی بزرگ ترین طرح گردشگری بخش خصوصی آران وبیدگل با پیش بینی اعتبار 3 هزار میلیارد ریال از محل آورده سرمایه گذار و تسهیلات دولتی از 6 ماه پیش شروع شده است که تحولی شگرف در حوزه گردشگری این شهرستان برجا خواهد گذاشت.

فرماندار آران وبیدگل تاکید نمود: لزوم تقویت گردشگری پاک و سالم مبتنی بر تعالیم اسلامی و اخلاقی فرصت های کارآفرینی و اشتغالی با جذب سرمایه گذاران در شهرستان به وجود می آید که می تواند پیشرفت و معیشت پایدار را رقم بزند.

وی اعلام کرد: شهرستان آران وبیدگل ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری، مذهبی، طبیعت گردی، نجوم، سافاری، ریگ درمانی و نمک درمانی دارد که می تواند به اشتغال و توسعه پایدار یاری کند.

بایبوردی اضافه نمود: میزان اقامت گردشگران در امسال به نسبت سال های گذشته افزایش 20 درصدی داشت که از جمله علت های آن افزایش 4 برابری ظرفیت اقامتگاه های این شهرستان است.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه سفری چند ساعته به آران وبیدگل از شهر زیرزمینی نوش آباد و طرح مجتمع گردشگری ارغوان در این شهرستان دیدن کرد.

شهرستان 103 هزار نفری آران وبیدگل با برخورداری از ظرفیت بیش از 140 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت ملی در فاصله نزدیک به 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بزرگ ترین هتل سنتی آران وبیدگل راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین هتل سنتی آران وبیدگل راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید