جزئیات واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور

به گزارش وبلاگ خطاطی، معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور درباره واکسیناسیون دانشجویان فنی در سراسر ایران توضیحاتی را ارائه کرد.

جزئیات واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور

رضا مهدی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در گفت وگو با خبرنگاردرباره واکسیناسیون جامعه دانشگاهی اظهار کرد: از آن جایی که تعداد دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور زیاد است، بنابراین محتمل است ناهماهنگی هایی به وجود آید و واکسن به اندازه کافی در اختیار داوطلبان قرار نگیرد که در اینصورت نامه ای به دانشگاه ها ارسال نموده ام و در آن خواهان شدم تا فرایند واکسیناسیون در دانشکده ها به خوبی و با نظم خاصی انجام گردد.

او اضافه نمود: در حال حاضر هیچ گزارش منفی از نامنظمی فرایند واکسیناسیون به دست ما نرسیده است و لازم به ذکر است که دانشجویان ساکن در شهر های قرمز مانند قم واکسینه شده اند.

مهدی توضیح داد: بخشی از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ساکن شهر های کوچک و روستا ها هستند که خارج از سیستم یعنی با سنین بالای 18 سال در سامانه واکسیناسیون کرونا ثبت نام نموده اند و به همین دلیل دیگر جزو واکسیناسیون دانشجویی به حساب نمی آیند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: سیستم های انجام واکسیناسیون در سطح کشور فرق دارد، برخی دانشجویان که ساکنین شهر های قرمز مانند قم، بندر عباس، سیستان و بلوچستان بوده اند خارج از نوبت دانشجویی واکسینه شده اند و برخی دیگر به دلیل شرایط سنی در روستا های کوچک واکسن زده اند که همین عامل باعث شده تا گزارشات دقیقی از عملکرد واکسیناسیون دانشجویان دریافت نکنیم.

او با بیان اینکه بیش از 80 درصد واکسیناسیون استادان و اعضای هیئت علمی اجرا شده، تاکید نمود: با توجه به اینکه عمده دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی و برخی در مقطع کارشناسی تحصیل می نمایند.

او افزود: اولویت وزارت بهداشت برای واکسیناسیون دانشجویان در ابتدا مقاطع تحصیلات تکمیلی، یعنی کارشناسی ارشد و دکتری و سپس دانشجویان کارشناسی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه اگر شهر های مساعدتر آمادگی برگزاری دروس عملی را داشته باشند ارائه غذا و خوابگاه به دانشجویان با محدودیت روبه رو نخواهد شد، تاکید نمود: برای شهر های زرد و آبی نمی توانیم به بیش از یک نفر در هر اتاق خوابگاه اختصاص دهیم بنابراین دانشجویان باید به صورت فشرده و هفتگی برای گذراندن دروس عملی در خوابگاه ها حضور یابند.

مهدی گفت: با توجه به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای دارای دانشکده های متعددی در سطح کشور است، از همین رو دیگر احتیاجی نیست تا دانشجویان برای شرکت در کلاس ها به شهر های دیگر بروند بلکه می توانند در همان محل زندگی خود دروس اخذ شده را قبول شوند چرا که رفتن به شهر های دیگر برای گذراندن دروس عملی احتیاج به خوابگاه دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جزئیات واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید