سرباز معلم و معلمان موقت را به مدارس منطقه ها محروم نفرستید

به گزارش وبلاگ خطاطی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش ضمن گلایه از اعزام سربازمعلمان و معلمان موقت به مدارس منطقه ها محروم گفت: سرباز معلم، آموزشیار نهضت سوادآموزی، تازه پذیرفته شدگان ماده 28 و هرشخصی که نقش معلم تازه کار و یا موقت را دارد نباید جایی در مدارس عشایری و نقاط محروم داشته باشد.

سرباز معلم و معلمان موقت را به مدارس منطقه ها محروم نفرستید

محمدرضا سیفی در گفت وگو با وبلاگ خطاطی، با طرح این درخواست از رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه سرباز معلم و معلمان موقت را به منطقه ها محروم نفرستید اظهار کرد: درخواست ما از رئیس جمهور که به مسائل آموزش و پرورش اهتمام دارد همین است. بعضی از ما نمی دانیم با این اقدام چه ظلم مضاعفی به دانش آموزان این منطقه ها می کنیم.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه منطقه ها محروم و لازم التوجه که در محدوده های جغرافیایی خاصی قرار گرفته اند به دلیل صعب العبور بودن مسیرها، حاشیه نشینی دانش آموزان، عدم استقرار کلاس به معنای واقعی، مرز نشین بودن، دوزبانه بودن و چندپایه بودن چندان مورد توجه معلمان باکیفیت قرار نمی گیرند گفت: اگر آموزش و پرورش بتواند موضوعات شوق انگیز مانند افزایش حقوق را برای خدمت در این منطقه ها به خوبی لحاظ کند تعداد معلمانی که مایل هستند در این منطقه ها تدریس نمایند بیشتر خواهد شد، اما اکنون در این شرایط، چنین اتفاقی نمی افتد.

سیفی اضافه نمود: ضمن آنکه شاید مدیرانِ کل بعضی استان ها کم لطفی داشته و برطرف تکلیف نموده اند که مدارس عشایری را با هرمعلمی دایر می نمایند توضیح داد: مهمترین عنصر یادگیری، معلم توانمند است که از آن غفلت نموده ایم. از مسئولان مربوط می خواهم تمهید نمایند که اگر موافق نیروهایی چون سرباز معلم و یا جدیدالورود هستیم اینها را در شهرها به کار بگیرند.

وی ادامه داد: دانش آموز شهرنشین بیش از دانش آموز روستایی از ظرفیت های فرهنگی استفاده می نماید، اما دانش آموز عشایری در بسیاری اوقات، از حق داشتن یک معلم باکیفیت محروم است چه برسد به دسترسی به سایر امکانات آموزشی؛ نقش راهبران آموزشی در تبیین این بی عدالتی مهم است و جامعه باید دریابد که با خصوصی سازی، بنیان های فرهنگی جامعه شکل نمی گیرد. عدالت آموزش یک واژه شیک، اما تحققش تلخ و سخت است. از زمان ایجاد این دفتر اعتبارات خاصی هم تخصیص داده نشد. امیدواریم به زودی شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش در انتها با اشاره به بعضی مسائل راهبران آموزشی گفت: تامین هزینه سهمیه سوخت بنزین راهبران آموزشی مهم است. آنها با وسیله شخصی خودشان مسافت طولانی طی می نمایند. البته سهمیه سوخت و حق دهگردشی به صورت فصلی پرداخت می گردد. امید است به زودی گره صدور احکام شغلی راهبران با انعطاف سازمان اداری استخدامی باز گردد. استدلال آنها برای عدم ایجاد شغل راهبران این است که نمی خواهند پست و شغلی ایجاد نمایند در حالی که قبلا پستی به نام مدیران مجتمع های آموزشی وجود داشت که ما می خواهیم تبدیل و به ردیف شغلی راهبران تغییر کند تا در این صورت بخشی از خدمات راهبران جبران گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرباز معلم و معلمان موقت را به مدارس منطقه ها محروم نفرستید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرباز معلم و معلمان موقت را به مدارس منطقه ها محروم نفرستید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید