فیگارو از پیشنهاد مکرون به حزب الله خبر داد

به گزارش وبلاگ خطاطی، فارس نوشت: یک روزنامه فرانسوی مدعی شد که در هفته های گذشته چندین پیام میان فرانسه و حزب الله زد و بدل شده و پاریس مخالفتی با سلاح مقاومت لبنان ندارد.

فیگارو از پیشنهاد مکرون به حزب الله خبر داد

روزنامه فیگارو فرانسه به نقل از یک منبع فرانسوی در بیروت به بیان محتوای دیدار میان مکرون و نماینده حزب الله، در سفر پیشین مکرون به لبنان پرداخت.

به نوشته این روزنامه در سفر پیشین مکرون به لبنان در ششم آگوست، او با محمد رعد رئیس فراکسیون الوفاء وابسته به مقاومت نیز دیدار کرده و به وی گفته که خواهان همکاری با گروههای مقاومت برای تغییر لبنان است.

با این حال مکرون با دخالت در امور داخلی لبنان به نماینده گروههای مقاومت گفته بود که حزب الله باید از سوریه و یمن خارج شود و تمرکز خود را بر روی لبنان بگذارد.

فیگارو همچنین مدعی شد که در هفته های اخیر پیام هایی میان پاریس و حزب الله به دور از رسانه ها رد و بدل شده و یک منبع فرانسوی به این روزنامه گفته است که مکرون در این پیام ها به حزب الله گفته است: در خصوص مسأله سلاح و دو سه موضوع دیگر که برای شما مهم است، قصد نداریم شما را تحت فشار بگذاریم. اما در مقابل حکومت را فعال کرده و خود نیز ایفای نقش کنید. ما نمی توانیم به این وضع ادامه دهیم که در این صورت مردم و حکومت غرق خواهند شد.

آن طور که فیگارو نوشته است که امروز (سه شنبه) نیز مکرون با محمد رعد در کاخ صنوبر بیروت دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهور فرانسه شب گذشته وارد فرودگاه بیروت شد گفت که هدف ابتدایی وی این است که در جریان کمک های انسان محبت آمیز به لبنان پس از انفجار بیروت قرار بگیرد.

او همچنین در مصاحبه با روزنامه پولیتیکو رهبران لبنانی را به نوعی تهدید کرد و گفت که سه ماه برای ایجاد تغییرات اساسی به آن ها مهلت می دهد و اگر تغییرات مدنظر وی رخ ندهد، اقدامات تنبیهی شامل لغو برنامه نجات مالی بین المللی (برای لبنان) و نیز تحریم طبقه حاکم این کشور را در پیش خواهد گرفت.

روز چهارم آگوست (14 مرداد)، انفجاری مهیب منطقه بندرگاه بیروت را ویران کرد. بیش از 190 کشته و 6500 مجروح به دنبال داشت که موجب استعفای دولت حسان دیاب و بروز بحران سیاسی در لبنان شد و دیروز (دوشنبه) مصطفی ادیب با رأی مجلس به سمت نخست وزیری رسید.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "فیگارو از پیشنهاد مکرون به حزب الله خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیگارو از پیشنهاد مکرون به حزب الله خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید