ذخایر غول های نفتی یک چهارم آب رفت

به گزارش وبلاگ خطاطی، ذخایر نفت شرکت های نفتی بین المللی عظیم در پنج سال گذشته 25 درصد کاهش پیدا نموده است که می تواند چالشی برای فراوری و درآمد این شرکت ها در سال های آینده باشد.

ذخایر غول های نفتی یک چهارم آب رفت

به گزارش وبلاگ خطاطی، میانگین عمر ذخایر نفت بزرگترین شرکت های نفتی بین المللی دنیا شامل اکسون، شورون، کونوکو فیلیپس و ابرغولهای اروپایی تا انتها سال 2020 به 9.5 سال رسید که 25 درصد کاهش در مقایسه با میانگین عمر ذخایر نفت پیش از ریزش قبلی قیمت نفت در سال 2015 را نشان می دهد.

گروه اقتصادی سیتی در یادداشتی نوشت: میانگین عمر ذخایر نفت شرکت های نفتی بین المللی اکنون 25 درصد کمتر از پیش از ریزش قیمت نفت در سال 2015 است و کاهش ذخایر این شرکت ها یک چالش ظهور یافته برای این صنعت و سودآوری اش به شمار می رود.

به گفته تحلیلگران سیتی، رابطه میان ذخایر و درآمد را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت. بنابراین ما بر این باوریم که تحلیل فرایند ذخایر نفت، شاخص بسیار مهم سلامت یک کسب و کار به شمار می رود.

ذخایر کمتری که ابرغولهای نفتی در گزارش های اخیر خود اعلام کردند، تا حدودی به دلیل ریزش قیمت و تقاضا برای نفت در سال 2020 بوده که همه آنها را ناچار کرد ارزش داراییهای خود را میلیاردها دلار کاهش دهند. به عنوان مثال ذخایر قطعی شرکت شل در سال 2020 به میزان 1.972 میلیارد معادل بشکه نفت کاهش یافت و به 9.124 میلیارد معادل بشکه نفت در 31 دسامبر 2020 رسید.

طبق گزارش سالانه شل، ذخایر قطعی توسعه نیافته شل به میزان 932 میلیون معادل بشکه نفت کاهش پیدا نموده و به 1.355میلیارد معادل بشکه نفت در سال گذشته رسید.

شرکت اکسون نیز به نوبه خود ذخایر نفتش را تقریبا یک سوم کاهش داد که قابل توجه ترین بازبینی ذخایر در تاریخ مدرن این شرکت بود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت فرانسوی توتال اوایل سال جاری هشدار داد کمبود سرمایه گذاری در اکتشاف نفت و گاز می تواند کمبود جدی عرضه تا سال 2025 ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ذخایر غول های نفتی یک چهارم آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر غول های نفتی یک چهارم آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید