صنعاء: آمریکا مسئول بحرانی شدن اوضاع بهداشتی یمن است

به گزارش وبلاگ خطاطی، دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه آمریکا و عربستان سعودی مانع نرسیدن کشتی های حامل سوخت و غذا برای ملت یمن هستند، درباره احتمال وقوع فاجعه بهداشتی در یمن هشدار داد.

صنعاء: آمریکا مسئول بحرانی شدن اوضاع بهداشتی یمن است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خطاطی، دولت نجات ملی یمن اتهام فرستاده ویژه سازمان ملل به این دولت در موضوع ورود کشتی های حامل سوخت و غذا به بندر الحدیده را تکذیب کرد.

مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن امروز از دولت مستعفی منصور هادی و جنبش انصار الله خواست اجازه ورود کشتی ها به بندر الحدیده را بدهند و درآمد آن را برای پرداخت حقوق کارمندان این کشور به کار گیرند.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن در واکنش به اظهارات گریفیتس گفت: ما به فرستاده ویژه سازمان ملل می گوییم که درهای بندر الحدیده باز است و کشتی های توقیف شده دارای مجوز از سمت خود شما هستند.

او افزود: کسی که مانع ورود کشتی ها به الحدیده می شود، نیروی دریایی ائتلاف آمریکا-انگلیس، سعودی و امارات است.

الحوثی خطاب به گریفیتس گفت: شما باید با وزارت خارجه آمریکا تماس بگیرید و با آنها صحبت کنید، زیرا آنها در این قضیه اختیار دار هستند

در همین حال وزارت بهداشت در دولت نجات ملی یمن هم درباره یک فاجعه بهداشتی بزرگ با نبود مشتقات نفتی هشدار داد.

شرکت نفت یمن، سازمان ملل و ائتلاف عربی را مسئول اوضاع پیش روی یمن با تعطیلی کامل بخش های حیاتی در نتیجه توقیف کشتی های حامل مشتقات نفتی خواند.

سازمان ملل متحد در جیبوتی مقر بازرسی و تأیید کالاهایی را دایر کرده است که به سمت بنادر تحت کنترل دولت نجات ملی یمن می رود تا اطمینان حاصل شود که تحریم سازمان ملل در زمینه تسلیحات نقض نشده است.

عربستان سعودی در راس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعاء: آمریکا مسئول بحرانی شدن اوضاع بهداشتی یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: آمریکا مسئول بحرانی شدن اوضاع بهداشتی یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید