طرح های عبدالله و خلیلزاد برای آینده ساختار سیاسی افغانستان

به گزارش وبلاگ خطاطی، یک روزنامه افغانستانی به طرح های عبدالله و خلیلزاد دست یافته است که به منظور برون رفت از جنجال های انتخاباتی پیش از برگزاری دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری مطرح شده بود.

طرح های عبدالله و خلیلزاد برای آینده ساختار سیاسی افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ خطاطی به نقل از هشت صبح، بر اساس نسخه ای از طرح عبدالله، دو تیم پیشتاز انتخابات باید حکومت فراگیر تشکیل دهند و یک تیم به عنوان رئیس جمهور و تیم دیگر به عنوان نخست وزیر اجرایی در ساختار سیاسی آینده افغانستان آغاز به کار کنند.

بر اساس این طرح، رئیس جمهور باید 40 درصد سهم داشته باشد و حق معین وزرا و مقامات محلی را دارد همچنین نخست وزیر اجرایی 60 درصد صلاحیت ها را دارد.

اما بر اساس نسخه ای از طرح خلیلزاد، سهم عبدالله و حامیانش در کابینه 40 درصد معین شده است و در عین حال سمت ریاست شورای عالی صلح نیز به عبدالله سپرده شده است.

بر اساس طرح خلیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، عبدالله از سمت ریاست اجرایی کنار می رود و رهبری اپوزیسیون حکومت را بر عهده می گیرد.

گفته می شود که این دو طرح در حال حاضر روی میز گفت وگو بین دو طرف قرار گرفته است.

خلیلزاد صبح امروز نیز در توئیتی اظهارداشت که بیشتر هفته گذشته را تلاش کرده تا اشرف غنی و عبدالله درباره یک حکومت جامع و فراگیر توافق کنند و تاکید کرد که واشنگتن به کمک هایش برای تحقق این موضوع ادامه خواهد داد.

وی در ادامه نیز از آمادگی دو طرف برای سرانجام بخشیدن به بحران سیاسی افغانستان و آغاز گفت وگو خبر داد.

برای دیدن متن کامل طرح خلیلزاداینجاو برای مشاهده طرح عبداللهاینجاکلیک کنید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طرح های عبدالله و خلیلزاد برای آینده ساختار سیاسی افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های عبدالله و خلیلزاد برای آینده ساختار سیاسی افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید