طراحی گرافیکی و چاپ

ژله، چسب استخوان

دسر، وعده ای است که به طور معمول در سرانجام یک وعده غذایی سرو می شود. اغلب دسرها شیرین هستند اما گاهی دیگر غذاها همچون انواع پنیر هم به نام دسر مصرف می شوند.

31 شهریور 1400

پِینسومنیا چیست؟ چطور درمانش کنیم؟

هنوز نمی دانیم پینسومنیا یا خواب درد دقیقاً به چه علتی رخ می دهد؛ با اینحال بر اساس یک نظریه محرومیت از خواب باعث افزایش فراوری سیتوکین می گردد که یک ماده شیمیایی التهابی است. این ماده مستقیماً روی سلول های عصبی اثر می گذارد و بنابراین درد را افزایش...

28 خرداد 1400

ماراتن 8 ساله پیشرفت زیرساخت های ارتباطی در دولت تدبیر و امید

امروزه توسعه اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان به یکی از برنامه های اصلی و صحنه رقابت دولت ها بدل شده اما توسعه اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان الزامات متعددی دارد که از مهم ترین آنها می توان به زیرساخت های دسترسی پرسرعت دیتا باید اشاره داشت. یکی از بخش هایی که...

20 خرداد 1400

کهکشان آماده نمایش می شود

تهران (پانا) - صدا و سیما یک مسابقه تلویزیونی را با تکنولوژی جدید روی آنتن می برد.

20 اسفند 1399

رونمایی از 5 کتاب مهندسی در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مهدی ورسه ای رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر گفت: در این مراسم از کتاب های سازمان های برتر؛ از شناخت تا دریافت جایزه سرآمد تالیف نعمت الله قاسمی و امان الله زارع وکیل آباد، اقتصاد مقاومتی...

9 دی 1399

جنجال حقوقی بر سر کاریکاتوری از اردوغان به شکل یک تروریست

در این کاریکاتور، اردوغان با کلاهی شبیه به بمب مشاهده می گردد که بر روی آن حروف (AKP)، مخفف حزب عدالت و توسعه نقش بسته و بالای آن نوشته شده بود: تروریست.

6 آذر 1399

خبرنگاران کریسمس ، کابوس دولت جانسون در بحبوحه کرونا

لندن - خبرنگاران - افزایش پر شتاب شیوع کرونا و تشدید محدودیت های قرنطینه در انگلیس، آیین گردهمایی مسیحیان در ایام کریسمس را به کابوسی هولناک برای دولت بوریس جانسون تبدیل کرده است.

15 آبان 1399

روبات خودمختار با قابلیت تغییر آرایش مولکول ها ساخته شد

دانشمندان آلمانی با روش جدیدی توانستند برای نخستین بار در دنیای نانو، آرایش مولکول ها را آن هم به صورت مولکول های مجزا و به کمک هوش مصنوعی و خودمختار تغییر دهند.

2 آبان 1399

9 کاری که پزشکان برای حفاظت از خود در برابر کروناویروس انجام می دهند

در این مطلب 9 کاری که پزشکان برای جلوگیری از ابتلا به کووید 19 انجام می دهند را با هم مرور می کنیم:

22 شهریور 1399

امضای تفاهم نامه همکاری بین محیط زیست و جهاد دانشگاهی البرز

خبرنگاران/البرز به منظور گسترش همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست و جهاد دانشگاهی البرز منعقد شد.

5 شهریور 1399

گونه گیاهی جدیدی از تیره میخکیان به ثبت رسید

گونه گیاهی جدیدی به همت پژوهشگران گیاه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری های موسسه تحقیقات، جنگل ها، مراتع و گیاه شناسان دانشگاه های وین اتریش، آلمان و آنکار به ثبت رسید.

20 مرداد 1399

حضور من و محمد فِری در کتابفروشی ها

به گزارش خبرنگاران، امین فقیری از نویسندگان پرکار کشور و برنده لوح زرین بهترین نویسنده بیست سال داستان نویسی ایران است. من و محمد فِری اثر جدید این نویسنده، به عنوان چهل و نهمین کتاب انتشارات هیلا چاپ شده است.

31 خرداد 1399

ادامه فرایند قربانی دریافت کرونا در پایتخت روسیه، امکان تشدید محدودیت ها

با مرگ 27 بیمار دیگر، موارد مرگ و میر در مسکو به 288 نفر افزایش یافت، در مجموع در پایتخت روسیه حدود 32 هزار نفر به عفونت کرونا آلوده هستند و مسئولان از امکان تشدید محدودیت ها برای کنترل بیشتر اوضاع خبر دادند.

28 خرداد 1399

خبرنگاران شجاعی طباطبایی: ملاحت و طنز در کارتون پیغام را ماندگار می نماید

تهران-خبرنگاران- هنرمند کاریکاتوریست عرصه هنرهای تجسمی، هنر کارتون را زبانی جهانی اعلام کرد که برای عموم قابل فهم است و می تواند با چاشنی طنز پیغام و اطلاعات را همراه با ملاحت عنوان کند تا تاثیر آن در ذهن مخاطب ماندگار گردد.

17 خرداد 1399

شکوفایی استعداد جوانان از ثمرات دفاع مقدس است، آن سوی آتش نخستین رمان ادبیات پایداری

به گزارش خبرنگاران، حسین بالاگر یکشنبه در حاشیه تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی و نیز مولفان حوزه ادبیات دفاع مقدس در اهر به خبرنگاران گفت: آن سوی آتش نخستین رمان در حوزه ادبیات دفاع مقدس است که با حمایت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به چاپ...

16 فروردین 1399