آشپزی

ژله، چسب استخوان

دسر، وعده ای است که به طور معمول در سرانجام یک وعده غذایی سرو می شود. اغلب دسرها شیرین هستند اما گاهی دیگر غذاها همچون انواع پنیر هم به نام دسر مصرف می شوند.

31 شهریور 1400

آشنایی با یک غذای ساده و خوشمزه

خاگینه در زبان فارسی به معنی خوراکی است که از هم زدن زرده و سفیده تخم مرغ و سرخ کردن آن در روغن درست می گردد. خاگینه، یکی از قدیمی ترین دسرهای و میان وعده های سنتی ایرانی است که طرز تهیه ای بسیار ساده دارد و در مدت زمان کوتاهی آماده می گردد. آرد و تخم مرغ...

4 اردیبهشت 1400

طرز تهیه گوشت قلقلی سیخی خوشمزه با غلات و سس ادویه دار

گوشت قلقلی تزیین شده با گشنیز خرد شده به صورت خالدار، بسیار خوشمزه است و با نان و سس ادویه دار سرو می گردد. در این مطلب شما را با طرز تهیه گوشت قلقلی با غلات و با ادویه آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

28 بهمن 1399

طرز تهیه اتمیل یخچالی خوشمزه و بی نظیر

اوتمیل یخچالی و احتیاج به هیچ گونه پخت و پزی هم نداره. پس اگه قابلمه رو بیرون آوردید که اوت میل درست کنید بگذاریدش سر جاش و با خیال راحت به خوندن این مطلب ادامه بدید.

11 دی 1399

طرز تهیه یتیمچه خوشمزه و عالی

ماده اصلی این غذا بادمجان است و اگر از طرفداران بادمجان باشید می دانید که با بادمجان خوشمزه ترین غذاها مانند کشک بادمجان، میرزا قاسمی و … را می توان طبخ کرد. قبل از طبخ این غذا حتما باید تلخی بادمجان را بگیرید تا کیفیت بهتری برای غذا به دست بیاید

9 دی 1399

نکاتی برای پخت کباب ترش

کباب ترش هم یکی از انواع کباب است که پخت آن از گذشته تا به امروز در بین مردم شمال کشور رایج بوده است که البته در مورد اصل و نسب آن توافق جمعی وجود ندارد.

16 آبان 1399